The Simpsons’ın Bart’ı da espora başladı!

The Simpsons’ın Bart’ı da espora başladı!
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 15:30 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 15:30

Pazar günü The Simpsons’da “E My Sports” adıyla espor temalı bir bölüm yayınlandı. 30.yılında olan Amerikan Kült dizisi The Simpsons bu sefer seyircilerin karşısına bir espor bölümü ile çıktı.

League of Legends’ın yayıncısı Riot Games, dizideki karakterlerin “Conflict of Enemies” adlı kurgusal bir oyun oynadığı bölümün kurgusuna destekte bulundu.

Riot Games, The Simpsons’ın bu bölümünde esporun doğru bir şekilde tanıtılması için dizinin yapımcılarına rehberlik etti. The Simpsons esporu konu alan ilk dizi olmasa da Riot’un buradaki desteği bu bölümü farklı kılan en önemli etmenlerden biri oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

17 Mart’ta yayınlanan bölümde Bart Simpson, Conflict of Enemies adlı DOTA ve LoL’e benzeyen bu konsept oyunda kendini geliştirmeye çalışıyor. LoL’deki Summoner’s Rift haritasına benzer bir haritanın yer aldığı oyunda Bart’ın babası Homer da koçluk yapmaktan bir hayli keyif alıyor.

Riot Games Esports Eş Başkanları Whalen Rozelle, Jarred Kennedy ve League of Legends Kuzey Amerika Ligi’nde yorumculuk yapan David “Phreak” Turley, espor dünyasındaki oyuncuların, taraftarların ve koçların televizyonda doğru ve samimi bir şekilde gösterilmesi için diziye danışmanlık yaptılar.

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi'nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz!

Kaynak: Flank Esports