Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe, MSI'a veda etti

1 Mayıs günü A grubu maçları başlamıştı ve 2 Mayıs günü maçlar sonuçlandı. A grubunda iki takım 4 galibiyet 2 mağlubiyetle maçları bitirdiği için Tiebreak maçlarıyla grubun lideri belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2019 15:14
Değiştirme Tarihi: 03.05.2019 15:19
Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe, MSI'a veda etti

1907 Fenerbahçe'nin Buffalo karşısında gruplara çıkma bileti aradığı maçta maalesef kazanamadık. MSI'a veda eden 1907 Fenerbahçe'nin oynadığı maçlara bir göz atalım.

1 Mayıs günü 4 maçı bulunan 1907 Fenerbahçe, ilk iki maçına favori olarak çıktı fakat iki oyunda da temiz oynamadan galip gelmeyi bildi. Erken oyunda yapılan mikro hatalar, geç oyunda oynanan güzel oyunla düzeltildi fakat günün üçüncü maçında Buffalo karşısında bu durum istenilen gibi olmadı. Günün üçüncü ve dördüncü maçında ise  temsilcimiz oyunlara ortak olamadan maçlarını kaybetti ve işleri zora sokmuştu. Buffalo ve Isurus'a kaybeden 1907 Fenerbahçe, Buffalo'nun sürpriz bir şekilde aldığı mağlubiyet sonucu tekrar bir şans kazanmıştı. 2 Mayıs günün oynanacak 2 maçıda kazanması durumunda Tiebreak'lere kalacağı kesinleşen 1907 Fenerbahçe, zorlu iki mücadele için 2 Mayıs günü vadiye indi.

En zorlu rakibi Buffalo karşısında oyunun 15. dakikasıdan beri aktif oyunla üstünlük kuran temsilcimiz, maçı çok fazla uzatmadan kazanmayı bildi. Son maçında ise rakibine neredeyse göz açtırmadı ve 4 galibiyet 2 mağlubiyet alarak Buffalo ile Tiebreaklere kalmaya hak kazandık. Vietnam eski Cumhurbaşkanının vefatı sebebiyle programı değişen turnuvada 2 Mayıs günü oynanan tüm maçlar bittikten sonra 1907 Fenerbahçe ve Buffalo gruplar için son kez karşı karşıya geldi. Erken oyunda iki tarafında karşılıklı aldığı skorlarla oyun normalden hızlı bir şekilde ilerliyordu. Üst ve orta koridorda kurduğu üstünlüğü iyi değerlendiremedi ve baskı altında kaldı. Ardından yapılan ufak bir hata sonucunda Buffalo maçı kazanmayı bildi. Gruplara çıkamadığımız için extra 1 slot hakkınıda kaybettik ve bu yaz Worlds'e tek takım yollayabileceğiz. Gösterdiği başarı ve bizi son ana kadar temsil ettiği için temsilcimiz 1907 Fenerbahçe tekrar teşekkür ediyoruz. 

Kaynak: Flank Esports