TCL’de takımlar yeni kadrolarını duyurmaya başladı!

Kış mevsiminin ardından Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde oynayan çoğu oyuncu takım tekliflerine açık olduğunu duyurmuştu.

Yayınlanma Tarihi: 10.05.2019 15:07
Değiştirme Tarihi: 10.05.2019 15:07
TCL’de takımlar yeni kadrolarını duyurmaya başladı!

Kış mevsiminin ardından Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde oynayan çoğu oyuncu takım tekliflerine açık olduğunu duyurmuştu. Beşiktaş Esports, Galatasaray, Galaktikos ve 1907 Fenerbahçe kadrosunda yapılanmaya giden takımlar arasında oldu. Ayrıca Royal Youth takımı GBM ve Dubmledoge ile yollarını ayırıp yerlerine Cyeol ve Tolerantı transfer edip takımını tamamladı.

1907 Fenerbahçe cephesinde başarılı iki oyuncu Ruin ve Kirei ayrıldı. Üst koridora Ruin yerine Kore Liginin en iyi takımı olan SKT’nin eski üst koridoru Untara transfer oldu. Ormancıları hala belli olmayan 1907 Fenerbahçe’nin yakın zamanda ses getiren bir transfer yapacağı konuşuluyor.

Galatasaray Esports ise Hioss, Taikki ve Godbro ile yollarını ayırdığını resmi olarak açıkladı. Dün açıklanan habere göre ise TCL’de uzun süredir forma giyen GBM, Galatasaray Esports’a transfer oldu. SuperMassive takımı ile TCL’e gelen, ardından geçtiğimiz sezon Royal Youth’a transfer olan GBM, bu mevsim Galatasaray Esports’da oynayacak. Ayrıca takımda kalan tek isim Madness olurken, destek rolüne kimin geleceği merak konusu.

Galaktikos geçtiğimiz sezon yaşadıkları istenmeyen olaylar yüzünden pek varlık gösterememişti. Bu sezon Ruveliuss ve Naru ile devam etme kararı alsalar da yeni orta koridoru Xkenzuke’yi transfer ettiler. Ayrıca ligimizin en tecrübeli orman oyuncularından biri olan Trix’de bu mevsim Galaktikos için vadiye inecek. Trix-Ruveliuss-Naru-Xkenzuke dışında belli olan oyuncusu bulunmayan Galaktikos, eski günlerine dönebilmek için bu sezon neler yapacak bekleyip göreceğiz.

Beşiktaş Esports sezon bitimine doğru iki oyuncusunu ve koçlarını yollamışlardı. Panky-Holyphoneix-Kairos ile sözleşmesi devam eden takımdan hala bir transfer haberi gelmedi. İyi başladıkları mevsimde istenmeyen sonuçların üst üste gelmesinden dolayı takım içinde yapılanmaya giden Beşiktaş Esports, Akademi takımıyla maçlara çıkmıştı fakat Playoff’lara katılamamıştı. 

Kaynak: Flank Esports