Taktik Savaşları rekora koşuyor!

Taktik Savaşları rekora koşuyor!
Yayınlanma Tarihi: 21.06.2019 15:13 | Değiştirme Tarihi: 21.06.2019 15:13

Çıktığı ilk günden beri gerek izlenmelerle gerek içerikleriyle Taktik Savaşları 1 numaradan düşmüyor. Şu an sadece PBE sunucusunda açık durumda olan oyuna giriş yapabilmek için 15 saat gibi bir süre sıra beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Önümüzdeki hafta sunucularda aktif olması planlanan oyunla alakalı yardımcı uygulamalar şimdiden çıktı bile. Peki bu yükselişin sebebi ne?

Auto Chess’den sonra Dota ve LoL oyunun kendi platformlarına uygun halini çıkartmak için ayrı bir ekip kurup oyunlarını piyasaya çıkarttı. LoL oyununun içerisinden girilebilen bu mod, şu an sadece PBE sunucularında aktif. PBE, LoL’ün yaptığı değişiklikleri ilk olarak yayınladığı sunucuları yani test sunucusu. Oyuna gelecek her yeni değişlik ilk olarak PBE’de kullanıcılara sunulur ve bug’lar düzeltilir. PBE’ye girebilmek içinde taktir seviyesi 3 olan bir hesaba ihtiyacınız var.

72 saatini dolduracak oyun günlerdir Twitch.tv üzerinde en çok izlenenlerden düşmedi. Yaklaşık olarak 4.5 milyon izlenme saatini dolduran oyun, Fortnite ve Apex Legends’ın rekoruyla yarışıyor. Oyuna girebilmek için ise çok şanslı olmalısınız. Test sunucuların maksimum kapasite çok az olduğu için belki de 10-15 saat sıra beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Tabi bu süre içinde hata raporu alabilirsiniz.

Battle Royale’den sonra en çok konuşulan oyun mod olan Auto Chess, çok yakın bir zamanda espor takımlarıyla dolup taşabilir. Eğer sizde strateji ve TBS oyunlarını seviyorsanız oynamanızda fayda var. 

Kaynak: Flank Esports