Taktik Savaşları 9.14 Yama Notları

Taktik Savaşları 9.14 Yama Notları
Yayınlanma Tarihi: 17.07.2019 14:21 | Değiştirme Tarihi: 17.07.2019 14:21

Bugün sabah karşı gelen yama ile artık Taktik Savaşları dereceli olarak oynanabilecek.

Ayrıca yapılan değişiklikler sayesinde daha stabil bir oyun deneyimi bizleri bekliyor. Yeni eklenen Twisted Fate, “Korsan-Büyücü” özellikleri ile savaş alanında 2 altınlık fiyatıyla yerini aldı. 3. Seviye şampiyonlara yapılan güçlendirme, 4. Seviye şampiyonlara yapılan zayıflatılma ön plana çıkarken, her eşyaya yapılan düzenleme ise oyunu değiştirdi diyebiliriz. Detaylı olarak bir göz atalım.

Twisted Fate

BEDEL 2 Altın

ÖZELLİKLER Korsan, Büyücü

YETENEK Bir Kart Seç - Twisted Fate rasgele bir hedefi sersemletme (Altın), hedefin etrafındaki alana hasar verme (Kırmızı) veya kendine ve yakınındaki takım arkadaşlarına mana kazandırma (Mavi) ihtimali bulunan bir kart fırlatır.

Saldırı Hızı Değişiklikleri

Saldırı hızı ilavelerinin şampiyonun taban saldırı hızına bağlı olarak hesaplanabilmesi için, tüm şampiyonların saldırı hızı oranlarını değiştirdik. Kısaca, düşük taban saldırı hızına sahip şampiyonlar saldırı hızı veren eşyalardan daha az faydalanacak. Değişikliği dengeleyebilmek için de bu yamada bazı şampiyonları ve saldırı hızı veren eşyaları ayarladık.

Şampiyon saldırı hızı oranları: 1,0 ⇒ Şampiyonların taban saldırı hızı

PvE Turları

PvE turlarından herhangi bir eşya alamamanız halinde artık minyonlar, canavarlar veya destansı canavarlardan biri altın düşürüyor.

Dereceli Hazır Grup Kısıtlamaları

Dereceli hazır grup boyutu artık tüm dereceler için üç oyuncuyla sınırlı. Platin aşamasının altında beş kişilik gruplar oluşturma özelliği artık kalktı.

Seviye Eşikleri

9. seviyeye ulaşmak için gerekli olan XP miktarı: 70 ⇒ 64

Yeteneklerin Hedef Belirlemesi

Canı az olan şampiyonları hedef alan yetenekler, artık "en az cana sahip olan" hedefi toplam can değeri yerine can yüzdesine göre belirliyor.

Dükkân

Tur sonunda kazandığınız XP ile seviye atladıktan sonra dükkânı yenilediğinizde, dükkân artık eski seviyeniz yerine yeni seviyenize göre yenileniyor.

Kullanıcı Arayüzü

Toplam altının yanına "seri" göstergesi eklendi. Bu gösterge, mevcut serinizi (galibiyet veya mağlubiyet) ve değişik uzunluklardaki seriler için kazandığınız ödülleri gösteriyor.

Şampiyonların her tur ne kadar hasar verdiğini görebileceğiniz bir çatışma özeti eklendi.

Şampiyonların üzerine sağ tıkladığınızda beliren panele şampiyon nitelikleri (saldırı gücü, zırh, büyü direnci vs.) eklendi.

İblis

Mana yakma ihtimali: %40/60/80 ⇒ %25/50/85

Elementalist

Golem canı: 3000 ⇒ 2500

Golem saldırı gücü: 200 ⇒ 100

Muhafız

Zırh güçlendirmesi: En fazla 2 defa birikir ⇒ Sınırsız kez birikebilir

Silahşor

Silahşorların alan etkili saldırılarının görsel efektleri iyileştirildi.

Yüksek saldırı hızlarında silahşorların ilave saldırısının gerçekleşmemesine sebep olan hata giderildi.

İlave saldırı gerçekleştirilen birimler: 1/Hepsi ⇒ 1/2

Korsan

Sandık başına ortalama altın: 2 ⇒ 1,6

Şekil Değiştirici

Giderilen hata: Şekil Değiştiriciler artık doğru miktarda can kazanıyor. Eskiden bu hesaplama yapılırken yıldız seviyelerinden elde ettikleri can göz ardı ediliyordu.

Dönüşümden kazanılan can: %100 ⇒ %60

Vahşi

Yük başına saldırı hızı: %7 ⇒ %8

Kaynak: Flank Esports