Takım Savaşları Şampiyonları güç sıralaması

Takım Savaşları Şampiyonları güç sıralaması
Yayınlanma Tarihi: 03.07.2019 16:28 | Değiştirme Tarihi: 03.07.2019 16:28

Tüm LoL oyuncularının yeni gözdesi Taktik Savaşlarında şampiyonların özellikleri artık herkes tarafından bir merak konusu oldu.

En güçlü sınıflar ve türler tartışılırken, en güçlü şampiyonlarda hala tartışma konusu oluyor. Bakalım oynanan oyunlara ve istatistiklere göre en güçlü şampiyonlar hangileri;

Ashe; Kolcu ve Buzul özelliklerine sahip Ashe 3 altın değerinde, hem ultisi hem de buzul özelliği sayesinde çok fazla kitle kontrole sahip şampiyon listenin birinci sırasında.

Cho’gath; Dövüşçü ve Hiçlik özellerine sahip Choégath tam anlamıyla bir tank diyebiliriz. 1100 Hp’si bulunan şampiyon daha ilk seviyeden rakiplere çok fazla sıkıntı yaratabiliyor

Draven; DPS yani hasarı en yüksek olan şampiyon özelliğiyle Draven, erken seviyelerde bile size raundu kazandırıyor.

Gnar; Şekil değiştirici ve Vahşi özellikleri sayesinde Gnar, ultisini attıktan sonra tüm savaşı baştan yazıyor. Her zaman karşınıza çıkan Gnar’ı ikinci seviye yapmanız durumunda oyunda büyük avantaj sağlıyor.

Sejuani; En güçlü tanklar arasında yer alan Sejuani, Buzul özelliği ve ultisi sayesinde rakibi adeta donduruyor. Yüksek kitle kontrolle arka tarafı kilitleten Sejuani, buzul buff ile size maçı kazandırabilecek potansiyelde.

Dereceli modu daha gelmeden bile büyük rekabete sahne olan Taktik Savaşları, yakın bir sürede sıralamalarında gelmesiyle resmi olarak seviyelere açılacak. 8 kişinin katıldığı bir oyunda ilk 4 arasına girmek bile MMR seviyesini arttıracağı belirtilen oyunun 1 ya da 2 yama sonrasında dereceli modu eklenmesi planlanıyor. 

Kaynak: Flank Esports