Takım Savaşları izlenme rekorları kırıyor

Takım Savaşları izlenme rekorları kırıyor
Yayınlanma Tarihi: 28.06.2019 15:31 | Değiştirme Tarihi: 28.06.2019 15:31

Aylar önce Dota 2’de bir mod olarak karşımıza çıkan Auto Chess, milyonlarca kullanıcı sayısını aştıktan sonra diğer MOBA oyunlarında dikkatini çekti.

DOTA 2 ve League of Legends’da tabi ki bu modda bir oyun çıkarttılar. League of Legends’ın yeni modunun ismi ise “Taktik Savaşları” oldu. Dün betası piyasaya çıkan oyun izlenme rekorlarını alt üst etti.

Amacınız ırklar ve türler üzerinden kombinler yapıp, satranç tahtına benzeyen platformda rakiplerimizi alt üst etmek. Geçtiğimiz hafta sadece Beta sunucusunda olan oyunu neredeyse tüm yayıncılar oynadı ve övgü dolu sözler söyledi. Dün sabahtan itibaren ise oyun tüm kullanıcılara açıldı. Saatlerce beklenen sıralar ve saniyeler içerisinde kurulan lobiler aslında oyuna ne kadar fazla rağbet olduğunu kanıtlıyor.

Twitch ve YouTube izlenmelerine göre haftanın en çok izlenen oyunları arasında üçüncü sıraya yerleşen oyun, %150’lik bir artışla rekorları alt üst etmeye adım adım ilerliyor diyebiliriz. Battle Royale çılgınlığından sonra şimdi de Auto Chess çılgınlığı bir salgın gibi oyunlar arasında yayılırken, CS:GO’nun bile bir mod çıkartacağı konuşuluyor. 

Auto Chess şu anda League of Legends oyunu içerisinde oynanabilir durumda. Ücretsiz olarak oynanan oyun, isminden anlaşılacağı gibi biraz taktik biraz da şans gerektiriyor diyebiliriz. Çok yakın zamanda espora da girecek olan oyun, şimdiden oyuncuların dikkatini çekti. 

Kaynak: Flank Esports