Steam büyük değişikliğe gün sayıyor!

Steam kütüphanesi, Mart ayında yeni bir temaya geçeceklerini duyurmuştu.

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2019 15:41
Değiştirme Tarihi: 12.06.2019 15:41
Steam büyük değişikliğe gün sayıyor!

Beta sürümünün çıkmasını beklerken sızıntılar başladı bile. Steam içerisinde bir dosya ismini değiştirdiğiniz zaman yeni gelecek temayı erkenden yükleyebiliyorsunuz. Fakat hala hatalar olduğu için pek fazla önermiyoruz. Valve ise bu sızıntılardan sonra doğruladı ve açıklamalarını erkene çekip tanıtımlara başladı.

Valve’e göre yeni kütüphane arayüzü oyunlarımıza daha rahat erişebileceğimiz ve oyun ekranında daha fazla etkileşime geçebileceğimiz bir sistemde olacak. Bu sayede oyun başlatma ekranında daha fazla bilgili içerikler bulup, oyun deneyimimizi daha üst seviyelere çıkartabileceğiz. Tabi ki bunlar Valve’in teorileri ve işe yarar mı göreceğiz. Tabi ki uzun bir süre “eski sürümde kullan” butonu kullanımda olacak ve yeni sisteme geçmenize gerek kalmayacak. 

Sol tarafta daha gelişmiş bir ızgara listesiyle, kalabalık oyun listenizde artık kaybolmayacaksınız. Kendiniz için özelleştirilebilir olacak bu liste, belirlediğimiz filtreler ile artık daha anlaşılabilir olacak. Bunların yanı sıra Atöyle artık daha ön planda. Atölyelerde yapılan o olağanüstü modlara artık daha rahat erişebileceğiz ve bunu paylaşabileceğiz. Arkadaşlar kısmında da değişiklikler göze çarpıyor. Artık arkadaşlarınızla beraber oyun oynamak için dakikalarca işkence çekmeyeceğiz. Logo ve banner’ların eklenebildiği yeni tema aslında “Kişiselleştirme” odaklı oldu diyebiliriz. Tam anlamıyla artık kütüphaneniz artık size aitlik hisse verecek. Ya da Valve öyle yapmaya çalıştı ama başarısız oldu. Bunu öğrenmek için 2 ay beklememiz gerek. 
 

Kaynak: Flank Esports