Sony, PC’lere oyun üreteceğini açıkladı!

Playstation serisiyle dünya çapında çok geniş bir kitleye ulaşan Sony, yakın zamanda satın aldığı Pc oyun stüdyolarında bu piyasaya da gireceklerini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2019 15:16
Değiştirme Tarihi: 22.08.2019 15:16
Sony, PC’lere oyun üreteceğini açıkladı!

Daha geniş bir kitleye yayılmak için Playstation oyunlarının çapraz platform oynanabilmesi için bu adımı attıklarını söyleyen yetkililer, ayrıca PS5 içinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Çapraz platform; hem konsoldan hem de Pc üzerinden aynı oyunu aynı anda çoklu olarak oynanabilmesi. Bu platformlara xBox, telefon ve Nintendo da eklenebilir. Durum böyle olunca oyuncularda gözle görülür bir artık oluyor. Fakat kontrol açısından bazı platformlar her zaman daha avantajlı oluyor. Örneğin FPS oyunlarında Pc avantajlıyken, yarış ve futbol oyunlarında konsolların kontrolü daha kolay.

Peki Sony neden böyle bir adım attı?

Daha önce donanımdan çekildiğini açıklayan Sony, laptop üretimi durdurmuştu. Bu durumdan sonra Pc genelinde çok fazla bir çalışmaya yapmayan Sony, PlayStation’la 100 milyonun üzerinde satış başarısı yakaladı. Fakat değişen oyun dünyasında artık Pc oyunlarının piyasası daha da büyümeye devam ediyor. Bu fırsatı gören Sony Interactive Entertainment, başkanı Shawn Layden, artık Pc’ler içinde oyun üreteceklerini açıkladı.

Shawn Layden "Geniş bir oyuncu havuzuna ihtiyacımız var” şeklinde bir açıklama yaptı fakat net bir tarih ve proje açıklamadı. Ama yakın zamanda satın alınan stüdyolar ve yapılan çalışmalar çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor diyebiliriz.

Kaynak: Flank Esports