Sonic ve Jim Carrey’den yeni bir film müjdesi!

Sonic ve Jim Carrey’den yeni bir film müjdesi!
Yayınlanma Tarihi: 02.05.2019 15:07 | Değiştirme Tarihi: 02.05.2019 15:07

 1991 yılında Sega tarafından Genesis konsoluna mavi ve hızlı bir karaktere sahip bir oyun tasarlandı.

Oyun yayınlandıktan daha bir ay sonra büyük bir hayran kitlesine ulaştı ve Japonya’da çok popüler oldu. Oyunun kahramanı Sonic’le tüm dünya o zaman tanıştı. Hala tüm Z ve Y kuşağı tarafından en çok sevilen oyun karakterlerinden biri olan Sonic şimdilerde ünlü aktör Jim Carrey ile bir film çıkaracağını duyurdu. 

Dr. Robotnik karakteriyle göreceğimiz Jim Carrey, yayınlanan fragmanla bize filmdeki karakteri hakkında bilgiler verdi diyebiliriz. Kuzeyde elektrik kesintisi sonucunda araştırmak için Dr. Robotnik’i çağıran Amerikan ordusu ve Sonic arasında geçecek bir çatışmayı konu alıyor diyebiliriz. Animasyon açısından Sonic, gerçekçiliğe çok yakın olmayan bir seçim yapmamışlar. Seneler sonunda oyunlardaki görüntü kalitesinin ilerlemesi tabi ki Sonic üzerinde de etkili olmuş ki filmde biraz daha uzun bir Sonic karakteri ile karşılaşıyoruz. 2 boyutta oynanan bir platform oyunundan, Hollywood’a uzanan yolculukta bu başarı hem Sega’nın hem de yıllarca süren karakteri hep güncelleyen oyun yapımcılarının diyebiliriz.

Eski Sega’yı hatırlamayanlar için; oyunun mobil versiyonu hariç hiçbir versiyonunda Sonic'ten başka oynanabilir karakter yoktur. Oyunda etrafa rastgele konumlandırılmış yüzükler bulunmaktadır. 100 adet yüzük toplandığında Sonic ekstra bir can alır. Eğer oyuncu, hiçbir yüzüğü yokken hasar alırsa bir can eksilir. Oyun, her biri farklı tasarım ve farklı düşmanlar barındıran, altı seviyeden oluşmaktadır. (Green Hill, Marble, Spring Yard, Labyrinth, Star Light ve Scrap Brain) Her seviyenin sonunda oyuncu Robotnik ile yüzleşir.

8 Kasım’da vizyona girecek filmin heyecanı hayranları tarafından şimdiden başladı bile. Bakalım diğer fragmanlarda bizleri neler bekliyor olacak. Elektrik direklerine dokunmayı unutmayın!

Kaynak: Flank Esports