Snapchat benzersiz bir oyun platformu üzerinde çalışıyor

Snapchat benzersiz bir oyun platformu üzerinde çalışıyor
Yayınlanma Tarihi: 09.04.2019 15:50 | Değiştirme Tarihi: 09.04.2019 15:50

Dünya genelinde bir anda popüler olan rakiplerinin özelliklerini çalmasıyla unutulan Snapchat’in yeni bir oyun platformu üzerinde çalıştığı konuşuluyor. 

Cheddar ‘ın yaptığı habere göre şuan resmi olarak açıklanmadı fakat Snapchat bu oyun platformu için geçen yıl Prettygreat’ı satın aldı. Fruit Ninja ve Jetpack Joyride’ın yapımcısı olan bu oyun şirketiyle beraber Nisan ayında Los Angeles’te düzenlenecek fuarda resmi tanıtımı yapılacak.

“Less talk More Play.” Mottosuyla duyuracağı Project Cognac, ön kameranızdan yüz hareketlerinizle oyun oynamanıza fırsat sunuyor. Genel olarak Snappables esintileri de görmeyi umduğumuz projede bizi neler bekliyor göreceğiz.Geçtiğimiz yıl Snappables isimli çalışmalarını duyurmuşlardı fakat istenilen etkiyi alamamışlardı. Arkadaşlarınızla ya da tek başınıza oyun oynayabildiğiniz bu özellik, yaptığınız mimikler ve kas hareketleriyle basit denilebilen oyunları eğlenceli hale getirmeyi planlamıştı. Diğer rakip uygulamaların snapchatin tüm özelliklerini çalmasının ardında 2 farklı proje üzerinde çalışıp istediğini alamayan Snapchat, bu hamleyle eski günlerini arıyor.

(snappables)4 Nisan’da düzenlenecek fuarda resmi tanıtımı çıkması planlanan Project Cognac ile birlikte Snapchat son 6 ay içinde yaptığı güncellemelerde dikkatleri tekrar üzerine çekmiş olacak. Toplu video özelliği, snappables, hikaye özelliğinin herkese açılması, snap store, deluxe bitmoji gibi büyük değişimlerle eski günlerine dönmeye çalışan Snapchat’i bakalım bu özellik canlandırabilecek mi? 

Kaynak: Flank Esports