Sızıntılardan ufak küçük bir kedi çıktı: Yuumi!

Sızıntılardan ufak küçük bir kedi çıktı: Yuumi!
Yayınlanma Tarihi: 02.05.2019 15:10 | Değiştirme Tarihi: 02.05.2019 15:10

Leaked yani Türkçesiyle sızıntılar artık her alanda görülmeye başlandı. Bazen bir filmin en önemli sahnesi bazen bir dizinin bölümü bazen de bir oyun karakteri.. Son sızıntı kurbanı League of Legends’ın son çıkartacağı kedi karakterli destek şampiyonu oldu.

Bir influencerın yanlışlıkla videoyu erken koymasıyla sızdırılan Yuumi, 14 Mayıs tarihinde çıkacak olan 9.10 yamasıyla oynanabilir durumda olacak. 144. Şampiyon olacak Yuumi, Syslas’ın ardından vadiye inecek ve bizi heyecanlandıracak gibi duruyor. 

Test serverinde oynamaya açılan Yuumi, bir destek karakteri. İlk defa bir şampiyon diğer şampiyona bağlanabilecek ve onunla beraber hareket edecek. Tam olarak oynanışı çözülemese de, milyonlarca oyuncu için bu muhtemelen bir haftada anlaşılabilir olacak. Daha çıkmadan eskiden yaşanılan “Yeni çıkan şampiyonlar hep dengelemeden uzak ve çok güçlü oluyor” konuşmaları oyunculardan çıkmaya başlandı. Her aşamada kendini güncel tutan, espor ve oyun deneyimi için en büyük geliştirmeleri yapan Riot şirketinin en büyük eleştirildiği konuda hep bu oldu. Her yeni şampiyonun ya da eşyanın ilk çıktığından oyun dengesini bozabilecek kadar güçlü olması oyuncular tarafından hep eleştirildi. 

Yuumi’ye tekrar dönecek olursak aslında Q yeteneği Kindred’ın W’su gibi hedefi kendi buluyor. W yeteneği ise dost şampiyonların yanına gitmesini sağlıyor adeta Rakan gibi fakat biraz daha farklı. E yeteneği ise bira karışık oyunda deneyimleyip yorumlamakta fayda var. Ultisi ise sona ultisinin seri şeklii, üç kez bu dalgaya tutulan düşman karakterler bir saniyeden fazla stun etkisinde kalıyor. Pasifi ise ilk vurduğu düz vuruşta rakibi yavaşlatıyor ve fazladan hasar veriyor.

İlk defa bir şampiyon bağlandığı dost oyuncuyla beraber ortak hareket edecek, hatta tam tabiriyle onun içine girecek ve hedef alınamaz olacak. Muhtemelen aylarca profesyonel arenada göremeyeceğimiz şampiyon belki de tekli derecelinin vazgeçilmezi olabilir. Takım oyunu işin içine girince ya da alt koridorda arkadaşınız ile beraber oynadığınız zaman alınmasında fayda var gibi duruyor. Muhtemelen çok komik ve eğlenceli anlar yaşatacak küçük kedicik Yuumi’ye bizde hoş geldin diyoruz. 

Kaynak: Flank Esports