“Sims 4” kısa süreliğine ücretsiz

“Sims 4” kısa süreliğine ücretsiz
Yayınlanma Tarihi: 22.05.2019 15:35 | Değiştirme Tarihi: 22.05.2019 15:35

Humble Bundle’ın başlatmış olduğu bir haftalığına ücretsiz oyunlar etkinliğine Origin ve Epic Store’da katıldı. Gerçek hayat simülasyonu olan oyun “The Sims” adı altında ilk olarak 2000 yılında piyasaya sürülmüştü.

Ardından gelen yeni oyunlar ve eklenti paketleriyle sürekli güncel kalan oyunun hala milyonlarca hayranı var. Origin yaptığı açıklamada bir hafta içerisinde tüm kullanıcılar, 270tl değerindeki bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleyebilecekler.

İlk çıktığında bizleri saatlerce ekran başına kilitleyen oyun aslında bir yaşam simülasyonu oyunu. Kaşından tutun kıyafetine, ayakkabısına kadar sizin hazırladığını bir insanı ya da birkaç insanı kontrol etme oyunu. Ev içi ufak kazalar, geçinme sıkıntısı, komşularla ilişkiler ve istenmeyen olaylar… Gerçek hayatta başımıza gelmesi tüm muhtemel olayların küçücük bir evde yaşanması belki de oyunu bu kadar popüler yaptı. Serisinin 4. oyunu olan Sims 4 ise şu an serinin en popüler oyunu. Sadece karakter düzenleme ekranında bile saatlerinizi harcadığınız oyunu yükleyip oynamanız için tek yapmanız gereken bir Origin hesabı açmanız.

Artık oyun platformları çok sevilen oyunları sadece 1 haftalığını ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaya başladı. Hem platformlar hem de oyuncular için olumlu etkileri olan bu ücretsiz oyun etkinliğini, Epic Store düzenli hala getirdi bile. Steam tarafında ise bunun yerine sürekli indirimlerin olması, kullanıcıların biraz seslerinin yükselmesine sebep olabiliyor. 

Kaynak: Flank Esports