PUBG’nin yeni oyunu duyuruldu!

PUBG’nin yeni oyunu duyuruldu!
Yayınlanma Tarihi: 27.06.2019 15:27 | Değiştirme Tarihi: 27.06.2019 15:27

Arma ll’de bir mod olarak başlayan Battle Royale, PUBG’nin adını tüm dünyaya duyurmuştu.

Milyonlarca kullanıcıya ulaşan PUBG, Pc, PS4 ve telefonda olmak üzere hala dünyayı kasıp kavuruyor. Son çıkan haberlere göre de PUBG yeni bir oyun üzerinde çalışmakta. Bakalım bu oyunda milyonlarca kişinin dikkatini çekip, tüm rekorları alt üst edebilecek mi?

Daha ismi bile olmayan bu oyun hakkında bilinen 2 şey var, “Oyun Battle Royale olmayacak” ve oyunun yapımcı stüdyosu daha önceden *Call of Duty* ve *Dead Space* geliştiricisi “Strking Distance”. Bu kadar bilinmezlik arasında bilinen bu iki konu bile tüm kullanıcıları heyecanlandırdı. 

Stüdyonun diğer oyunlarının mekanik seviyesi PUBG’ye göre biraz daha hızlı denebilir. Özellikle Call of Duty serisinin oyun mekanikleri onu efsaneler arasına sokmuşken, bu mekaniğin PUBG ye eklenmesi Battlaion’un işini baltalar gibi duruyor. Ayrıca Stüdyonun CEO’su Glen Schofield yaptığı açıklamada “Bir oyun yaratıcısı olarak, PUBG evrenini keşfederken sunduğu olanaklar çok heyecan verici oldu. Artık BR döneminin ötesine çıkması gerekiyor”.

Son olarak oyunun 3rd person yani arkadan görüntü şeklinde olacağı belirlendi diyebiliriz. Ayrıca PUBG’nin elde ettiği bu başarı ve BR oyunların biraz popülerliğinin azalması bu atılan adımı bir derece daha anlamlı kılıyor. Oyunun daha ismi bile belli değilken, uzun bir süre haber alacağımızı zannetmiyorum. 

Kaynak: Flank Esports