PUBG Avrupa Ligi şampiyonu; ENCE oldu

PUBG Avrupa Ligi şampiyonu; ENCE oldu
Yayınlanma Tarihi: 08.04.2019 15:54 | Değiştirme Tarihi: 08.04.2019 15:54

Türkiye’den sadece Digital Athletics’in yer aldığı PUBG Avrupa Ligi sona erdi. Toplamda 60 maçın oynandığı ve 3 hafta süren ligde kazanan Finlandiya’dan ENCE takımı oldu. Temsilcimiz Digital Athletics ise turnuvayı 13.sırada bitirdi.

Son güne kadar ilk 4’e girme şansı az da olsa olan Digital Athletics, son güne 288 puan ile 13.sırada başladı. 

1.maçGünün ilk maçında oldukça iyi bir performans sergileyen temsilcimiz 8 kill alarak 5. olmayı başardı. Bu maç ile beraber DA 12.sıraya yükseldi. Maçın finaline ise NiP, Red Diamonds ve M19 takımları kaldı. NiP takımı M19 oyuncularını sahadan sildikten sonra Red Diamonds takımından geriye sadece iki oyuncu kaldığı için Red ekibi rakibine kill vermemek adına intihar etti. Böylece ilk maçta kazanan Ninjas in Pyjamas takımı oldu.

Sıralama1.    NiP2.    Red Diamonds3.    M19

2.maçİkinci maçta kill almayı başaramayan DA bu maçı 12. sırada bitirdi. Finale ise Pittsburgh Knights, Team Liquid ve NiP takımları kaldı. TL takımından Sambty tek başına 3 NiP oyuncusunu da indirince, PK için galibiyet daha da kolaylaştı ve Sambty’yi öldürerek zafere ulaşan taraf Pitssburgh Knights oldu. 

Sıralama1.    Pittsburgh Knights2.    Team Liquid3.    NiP

3.maçGünün üçüncü maçında 9.olan temsilcimiz DA, bu oyunda kill de alamadığı için puan alamadan karşılaşmayı tamamladı. Üçüncü maçın finaline ise lider ENCE, CrowCrowd ve TSM takımları kaldı. Finalde kimsenin gözünün yaşına bakmayan ENCE ekibi bu maçta tam 17 kill alarak zafere ulaştı.

Sıralama1.    ENCE2.    CrowCrowd3.    TSM

4.maç Temsilcimiz DA bu maçta 5. olurken yalnız 1 kill alabildi. ENCE takımı finalde herkese neden lider olduğunu bir kez daha gösterdi. Tam 15 kill alarak galibiyete uzanan ekip liderlik koltuğundaki yerini sağlamlaştırdı.

Sıralama1.    ENCE2.    Winstrike3.    CrowCrowd

5.maç Turnuvanın son maçında temsilcimiz Digital Athletics güzel bir performans ortaya koyarak 3. olmayı başardı. Finale kalan Digital Athletics’in rakipleri Red Diamonds ve Winstrike oldu. Temsilcimiz bu maçı kazanamasa da tam 7 kill aldı ve maçı 3. sırada bitirdi. Son maçın kazananı ise sayı dezavantajına rağmen Red Diamonds takımı oldu.

Sıralama1.    Red Diamonds2.    Winstrike3.    Digital Athletics

Turnuvanın ardından puan tablosu şu şekilde oluştu:

Haber ile ilgili metin girin!.Londra’da düzenlenecek olan FACEIT Global Summit turnuvasına, ilk 4’te yer alan ENCE, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas ve Winstrike takımları katılmaya hak kazandı.

PEL’i kazanan ENCE 75.000$, ikinci Team Liquid 50.000$, üçüncü NiP 35.000$ ve dördüncü olan Winstrike 25.000$ para ödülünün sahibi oldu.

Turnuvayı 13. sırada bitiren DA, ilk aşamada ligden düşme olmadığı için ikinci aşamada tekrardan PEL’de mücadele etmeye devam edebilecek.

Kaynak: Flank Esports