Pokemon’dan sonra Harry Potter sokaklarda!

Pokemon’dan sonra Harry Potter sokaklarda!
Yayınlanma Tarihi: 19.06.2019 14:40
Değiştirme Tarihi: 19.06.2019 14:40

Harry Potter: Wizard Unite ismiyle çıkacak oyun, Pokemon Go tarzında olacak ve gerçek dünya haritası üzerinden oynanacak. 21 Haziran’da piyasaya sürülmesi planlanan oyun, dün gece Los Angeles’te yapılan bir sunumda duyuruldu.

Pokemon Go, mobile oyun dünyasında çığır açan bir sistem ile piyasaya girmişti ve bugüne kadar en çok oynanan mobile oyunlardan biri oldu. Gerçek harita üzerinde oynanan oyunda amacımız sokak aralarında ya da belirli noktalarda pokemonlar yakalamak üzerineydi. Dün duyurulan Harry Potter oyunu da buna benzer nitelikte. Fakat bu sefer Harry Potter evreninde ki canavarlar karşımıza çıkıyor. Köşe başlarında Ölü Yiyenler ve Cornwall Cinperileri ile karşı karşıya gelip onlarla mücadele ediyoruz.

Oyun içerisinde küçük satın almalar bulunmakta. Muhtemelen görüntü ve biraz da olsa avantaj sağlayabilecek bu satın almalar, sadece zamandan kazanma sağlıyormuş. 2018 yılında yayınlanması gereken oyun 2019’a sarkmıştı ama artık sona gelindi diyebiliriz.  IOS ve Android platformundan oyunu yükleyip ön kayıt bile yaptırabilirsiniz. Yolda yürürken Ölü yiyenlerden çok etrafınızdaki araçlara dikkat etmenizde fayda var! 

Kaynak: Flank Esports