Playstation 5 için çıkması planlanan oyunlar!

Playstation 5 için çıkması planlanan oyunlar!
Yayınlanma Tarihi: 09.07.2019 15:27 | Değiştirme Tarihi: 09.07.2019 15:27

2020’nin Eylül ayında çıkması planlanan Playsation 5 için oyun şirketleri çalışmalara şimdiden başladı.

Oyun konsollarının görselleri ve kasa görselleri hakkında hala net bir bilgi olmasada, artık her şey daha da dokunmatik olacak gibi duruyor. Ayrıca oyunların artık 60+fps olacağı da konuşulan dedikodulardan birkaçı. Stadia gibi bulut sistemlerinden de biraz eklenti olacağı konuşulan PS5, bakalım daha ne sürprizlerle karşımıza çıkacak.

Peki PS5 için çıkması muhtemel oyunlar hangileri?
Uncharted V
Sony oyun için California’da çalışmalara başladı. Tabi resmi olacak bir açıklama yapılmasa da, Linkedin’den işe alım süreçlerinde bile bu sızdırıldı. Uncharted V’in ise 2022 yılından önce çıkması planlanıyor ve PS5 için yapılması çok olası. 

Days Gone 2
Daha ilk oyunu tadı damağımızda ama bahsettiğimiz tarihler 2020 ve 2021 olduğu için Days Gone kesinlikle bir hamle yapar ve PS5 için oyunun ikincisini çıkartır.

God of War 2
Eğer PS5 için tek bir oyun seç deseler şüphesiz tüm kullanıcıların tercihi God of War 2 olur. İlk oyunda gelinen nokta ve akıllarda kalan belirsizlikleri bir PS5 serüveniyle devam ettirmek tüm konsol oyuncularının rüyası.

Ayrıca Horizon 2, Spider Man 2 ve Grand Trismo 8’de PS5 için çıkması en muhtemelen oyunlar. Çıkış tarihine 15 ay gibi bir kısa süre kalan PS5, tüm bu beklentileri karşılayabilecek mi? 

Kaynak: Flank Esports