Platformdan at beni, koş aşağı tut beni Mario!

Tüm süper kahramanların kıyasıya mücadelesi, old-school gamer'ların göz bebeği "Super Smash Bros. Ultimate" incelemesi ile karşınızdayız.

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2019 17:22
Değiştirme Tarihi: 21.02.2019 17:22
Platformdan at beni, koş aşağı tut beni Mario!

Peki nedir bu Super Smash Bros.?

74 farklı karakteri bulunan ve iki boyutlu bir platform üzerinde kendinizi kaybedene kadar dövüştüğünüz bi’ baş yapıt. Çoğu oyun için baş yapıt terimi çok iddialı olsa da bu oyun hakkını sonuna kadar veriyor. Nintendo konsoluyla çok meraklı olmayanlar konuya biraz uzak kalabilir ama 4 kişiye kadar oynanan ve birbirini çeşitli combolarla, platformdan atmaya çalıştığın bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Amerika'da ve Asya'da yaygın olan Nintendo avrupaya ve ülkemize çok sıçramamış olmasına rağmen bu bölgelerde hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi var.

 

Kimsin sen?!

Bu 74 karakter aslında tanıdığımız karakterler. Nintendo, Bandai Namco, Konami, Namco ve Square Enix  gibi firmaların karakterlerinden geliyor. Yani pokemonlar, Donkey Kong, Sonic derken gözlerimiz maziye dalıp ince ince doluyor. Bu çeşitli karakter seçimi oyunu en özel kılan başlıklar arasında. Arena dövüş modlarının çok fazla olması, tek kişilik mod bölümünün tatmin edici olması, hem yeni başlayan için hem de yıllarını verenler için farklı seviyelerin olması oyunu baş yapıt yapmaya yetiyor.

 

Online oynama özelliği tam hayalinizdeki gibi olmayabilir. Bazen çoklu oyunlarda gözlerinin de karakterleri kaçırıyor olabilir ama zamanla aşılıyor. Tüm oyun inceleme platformlarından 9 ve üzeri not alan, sıkılmadan ve bıkmadan saatlerinizi verebileceğiniz bu oyunu fırsat bulduğunuz ilk anda oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Charizard 'la Mario'yu başka hiç bir oyunda dövemezsiniz çünkü.

 

Kaynak: Flank Esports