Philadelphia Fusion 50 milyon dolar yatırımla arena açıyor!

Philadelphia Fusion 50 milyon dolar yatırımla arena açıyor!
Yayınlanma Tarihi: 28.03.2019 16:27 | Değiştirme Tarihi: 28.03.2019 16:27

Overwatch Ligi’nde mücadele eden Philly Fusion, Comcast Spectator’dan aldığı 50 milyon dolarlık yatırımla birlikte kendi espor arenasını açacağını duyurdu. Fusion Arena ismiyle açılacak olan arenanın planlarının Comcast Spectator tarafından Pazartesi açıklanması bekleniyor.

60 bin metrekarelik alanıyla aynı anda 3,500 seyirciyi ağırlayabilecek kapasitede olacak olan Fusion Arena’nın içerisinde aynı zamanda 10 bin metrekarelik bir antreman tesisi bulunacak. 

Comcast Spectator, Fusion Arena’yı aşağıdaki tweet ile duyurdu:

Haber ile ilgili metin girin!.

Spectacor Gaming ve Philadelphia Fusion'ın baş işletme sorumlusu (Chief Business Officier) Joe Marsh’e göre, arenada bir yayın stüdyosu, ofis alanı, VOD inceleme alanları, oyuncular için özel yayın alanları ve yine oyunculara özel bir lounge salonu bulunacak.

Fusion Arena yalnızca Overwatch Ligi için değil, çeşitli eğlence ve sahne performansları için de kullanılabilecek. Aynı zamanda arena Overwatch League (OWL) 2021 sezonu için kullanılabilecek. 

Tüm OWL takımları farklı şehirleri temsil ediyor olsa da bugüne kadar tüm takımlar Los Angeles’daki Blizzard Arena'da maçlarını oynamıştı. Bu arena ile birlikte tıpkı geleneksel sporlardaki ev sahibi ve deplasmanda oynama kurgusu Overwatch’a da gelmiş oldu. Fusion Arena aslında sadece bir başlangıç. Henüz sadece bir takım kendi arenasına kavuşmuş olsa da önümüzdeki günlerde diğer takımlar da kendi arenalarını açmaya başlayacaktır. 

Kaynak: Flank Esports