PC dostu PUBG Lite bugün çıktı!

İlk olarak Tayland’da deneme sürümü çıkan PUBG Lite, artık Türkiye’den de oynanabilir durumda.

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2019 15:50
Değiştirme Tarihi: 13.05.2019 15:50
PC dostu PUBG Lite bugün çıktı!

İlk olarak Tayland’da deneme sürümü çıkan PUBG Lite, artık Türkiye’den de oynanabilir durumda. Yapılan açıklamada 22 Mayıs’a kadar kayıtların açık olduğu duyuruldu bu denemeye katılan oyunculara Çita Paraşütü ve M416 Kaplan kostümleri verileceği açıklandı.

Peki Pubg Lite nedir?

Çok çok daha az sistem gereksinimleri gerektiren bir sürüm olarak çıkan PUBG Lite, görüntü kalitesi mobile ile Pc arasında olan bir versiyon. Yani Pc’niz ne kadar eski de olsa artık daha rahat bir şekilde PUBG oynayabileceksiniz!

Birçok oyuncunun heyecanla beklediği bu sürüme kayıtlar şu an aktif durumda. Lite.pubg.com adresi üzerinden 22 Mayıs’a kadar kaydolup sizde geri bildirimlerinizi iletebilir ve bu eşsiz deneyimi tadabilirsiniz. Sistem gereksinimlerinin iddialı olarak düşürüldüğü bu versiyon aslında mobile oyuna benzer türden. Fakat emülatör üzerinden oynadığınızda mekaniklerinizi etkileyen optimizasyonların hepsi bu sürümde düzeltilmiş. Gerçek PUBG mekanikleriyle çok çok yüksek FPS’lerle oynayabileceğiniz bu sürüm PUBG’yi eski günlerine döndürecek gibi duruyor.

Sistem gereksinimleri

PUBG Lite beta sürümüne Türkiye’yi de dahil etti ve artık Türk oyuncular PC üzerinden PUBG’yi ücretsiz oynayabilecekler.

Bildiğiniz gibi PUBG PC versiyonunda normalden biraz daha yüksek sistem gereksinimleri istiyordu. Ayrıca buna oyunun 87 liralık ücreti de eklenince, birçok oyuncu PUBG’nin PC versiyonunu oynayamıyordu.

Buna çözüm olarak daha önce PUBG Mobile’i piyasaya süren PUBG Corp., gelen talepler üzerine PUBG Lite adından daha düşük sistem gereksinimleri isteyen ve ücretsiz olan yeni bir PC versiyonunu çıkaracağını duyurmuştu.

Birçok oyuncunun heyecanla beklediği PUBG Lite beta sürümüne buradan kayıt olabilirsiniz ve erken kayıt ödüllerine de sahip olabilirsiniz. Unutmayın 22 Mayıs son gün.

Ödüller ise şunlar: Erken kayıt yaptığınız taktirde, ödülleri 23 Mayıs’ta alabileceksiniz.

İşletim Sitemi

Windows 7/8/10 64 bit

İşlemci

Intel Core i3 2,4 GHz – MinimumIntel Core i5 2,8 GHz – Önerilen

Bellek

4 GB – Minimum8 GB – Önerilen

Ekran Kartı

Intel HD Graphics 4000 – MinimumNVIDIA Geforce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 – Önerilen

Kapladığı Alan

4 GB 

Kaynak: Flank Esports