Oyun incelemesi: PUBG

Oyun incelemesi: PUBG
Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 22:13 | Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:25

H1Z1’den ayrılıp “ben daha iyisini yaparım” diyen ve bir oyunu yok eden, oyuna kendi adını veren PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS karşınızda!

H1Z1 in başlattığı ‘Battle Royale’ oyun modunu bulunduğu noktadan alıp zirveye taşıyan, rekor üstüne rekorlar kırıp tüm dünyaya adını ezberleten oyun PUBG. PLAYERUNKNOWN’S isimli bir oyuncu H1Z1 için çalışırken yaşadıkları anlaşmazlıklar üzerine şirketten ayrılıp kendi oyununu kurmaya karar verdi. Oyunun ismini de PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS koydu. 

7’den 77’ye herkesin muhtemelen en az bir kez oynadığı, oynamasa da ‘’kapat artık şu PUBG’yi‘’ dediği oyunun serüveni aslında bir başarı hikayesi.

 

Bir tavanın gücü!

Tartışmasız oyunun en sempatik ve güçlü silahı olan tavanın bile bir hikayesi var. Normalde tavayı yapan geliştirici ekip yaşanan bir hata yüzünden tavanın kurşun geçirmez özelliğini düzeltememişler. Bu süreç o kadar uzamış ki artık böyle kalsın demişler ve oyun yayına bu şekilde girmiş. Şu anda oyunun sembolü olan tava turnuvalarda kupa olarak kazanan oyunculara verilmekte.

Dört farklı haritası bulunan PUBG, son gelen karlı haritayla tekrar günlük 1milyon aktif oyuncu seviyelerine ulaştı. Bazı oyuncular hala oyun içi hataların çok can sıktığını belirtse de PUBG tüm oyuncular tarafından hatalarıyla sevilen bir oyun. Belki bir tavanın hata yüzünden kurşun geçirmemesi, belki bir geliştiricinin hayalleri, belki de diğer hatalar… Bazen ufak hatalar mükemmel sonuçlar doğurur.

Kaynak: Flank Esports