Oyun incelemesi: Fortnite

Sadece ve sadece dans figürleri ve renkli kıyafet görünümleri satarak milyar dolar kazanılabilir mi? Evet Karşınızda Fornite!!

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 21:59
Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:25
Oyun incelemesi: Fortnite

Battle Royale (Online oynanan, çok oyunculu, hayatta kalma üzerine olan oyunlardır) oyunları popüler olmaya başladıktan sonra Epic Games, zombi kesme üzerine yayınladığı ‘Fornite: Dünyayı Kurtar’ oyununa bir ekleme yaptı. Aslında Fornite: Dünyayı Kurtar oyunu, arkadaşlarınızla üzerinize dalga dalga gelen zombileri öldürme üzerine kuruluyken, bir oyun modu olan; Battle Royale olarak karşımıza çıktı. Adı da artık sadece ‘Fortnite’ oldu. 

Çıktığı ilk gün 1 milyon indirilmeye ulaşan ve tamamen ücretsiz olan bu oyun, doğduğu anda rekorlar kırmaya başladı. Her ‘Battle Royale’ oyunu gibi Fornite’da aynı şekilde oynanıyor. Üstüne balon bağlanmış bir otobüs sizi ve diğer 99 oyuncuyu haritanın üzerinden uçururken paraşütle aşağıya uğurluyor. Ve dakikalar sonra bir fırtına dairesi giderek küçülmeye başlıyor.

 

Hmm yeni dans gelmiş, işte kredi kartı numaram..

Oyun tamamen ücretsiz ve hem Windows hem de Mac uyumlu. Ayrıca Apple store ve Google play store üzerinden de akıllı telefonunuza indirip oynayabilirsiniz. Peki bu Fornite nasıl milyar dolarlar kazanabiliyor? Sadece dans figürlerinin ve size asla avantaj sağlamayacak karakter kozmetiklerinin satıldığı bir mağaza var. Mağazada para birimi olarak V-bucks kullanılıyor. 1000 V-bucks 30 TL değerinde. Artık bu son, daha fazla dans almam dedikten bir gün sonra kredi kartı numaramı girdiğimi hatırlıyorum ve hiç pişman değilim.

 

10.000 oyuncu üzerinde yapılan bir ankete göre bir Fortnite oyuncusu ortalama 86$ harcıyor, ve daha önce oyunlara para vermeyen %35’lik bir kesim ilk defa Fortnite’a para harcamış. Eğer bu yazıyı okuyup “oyunda karakterimin dansına neden para vereyim ki” diye düşünüyorsanız muhtemelen Fortnite mağazası hiç görmemişsiniz demektir.

 

Kaynak: Flank Esports / Furkan Aksoy

Kaynak: Flank Esports