Oyun incelemesi: CS:GO

Valve şirketinin bugün geldiği noktada lokomotif görevi gören Half-life, çıktığı 1998 yılında kısa süre içerisinde dünya geneline yayılmıştı.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 21:54
Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:25
Oyun incelemesi: CS:GO

Ardından bir yıl sonra “Gooseman” ve “Jess Cliffe” bir mod olarak Counter Strike’ı geliştirdiler. Türkçesi, ‘Karşı Taarruz’ olan bu mod, terörist ve anti-teröristlerin mücadelesini konu almakta.

 

1999 yılında betası piyasaya sürülen mod o kadar çok beğenildi ki bir yıl sonra ayrı bir oyun olarak karşımıza çıktı. Yeni karakter görünümlerinin eklenmesi, telsiz konuşmalarının gelmesi, silah çeşitliliği derken oyun sürekli yenilendi ve her güncellemede isminin sonuna 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 gibi isimler eklendi. Ülkemizde 1.5 ve 1.6 neredeyse tüm internet kafelerde oynanan tek oyun oldu. Çoğu oyuncular Counter Strike 1.5 için efsane derken, diğer yarısı ise Counter Strike 1.6 ‘nın gerçek efsane olduğunu savunuyor.  Bu tartışmalar sürerken yeni çıkan Counter Strike güncellemeleri oyuncuları hiç tatmin etmemeye başlamıştı. Tüm dünyada sesler yükseliyor ve her yeni güncellemenin işleri daha da berbat duruma soktuğu konuşuluyordu. 1.5 ve 1.6 ‘nın üstüne üç oyun daha çıkmasına rağmen istenilen etkinin %5’i ni bile alamamıştı.

 

Geliyordu gelmekte olan…

Tarihler 2012 yılını gösterirken Valve Counter Strike Global Offensive yani CS:GO ‘yu piyasaya sürdü. 1.5 ve 1.6 sürümlerinin oyun akıcılığını yeni grafiklerle birleştiren bu oyun gerek Steam gerek global marketlerdeki tüm rekorları kırmaya başladı. Kullanıcılar tarafından %92 oranında beğeni alan oyun espor turnuvalarının başlamasında ve artışında öncü olmuştur.

 

Geçen aylarda gelen son güncelleme ile Battle Royale modu aktif olan CS:GO, “Acaba oyuncu mu kaybediyor?” yorumlarını beraberinde getirdi. Gelen mod sayesinde ve oyunun ücretsiz olmasıyla aktif milyon oyuncuya sahip olup “Million Players” klubüne tekrar girebilmeyi başardı.

 

İnternet kafelerin koridorlarını “sis atmak yok”  “bıçak gel” “oto awp almak yasak” sesleriyle yankılattığın ve bir takım olarak oynayabilmeyi bize sevdirdiğin için kalbimizdeki yerin her zaman çok farklı olacak, sevgilerle Counter Strike..

 

Kaynak: Flank Esports