Overwatch Ligi en iyi oyuncuları kim?

Overwatch Ligi en iyi oyuncuları kim?
Yayınlanma Tarihi: 28.03.2019 16:23 | Değiştirme Tarihi: 28.03.2019 16:23

Overwatch Legue’de ilk aşamanın sona ermesinin ardından final maçları boyunca hangi oyuncunun nasıl bir performans sergilediği değerlendirildi. Değerlendirmenin sonucunda en iyi oyuncular listesine giren 5 isim belli oldu.

1-Bumper

Bumper ligin ilk aşamasında en iyi performans sergileyen isim oldu. Vancouver Titans takımını ileri taşıyan oyuncunun yeteneğiyle yarışacak derecede güvenli olması bu başarıya ulaşmasında büyük bir etken oldu. Takım arkadaşlarını saldırı anı ve pozisyonu konusunda yönlendiren oyuncu, düşman takım üzerinde büyük çaplı bir baskı kurdu. Bazı anlarda takımdan uzakta görünse de elde ettiği başarı daha ağır bastı ve en iyi oyuncu olmayı hak etti. 

Haber ile ilgili metin girin!. 2- JJANU

JJANU, oyunda en iyi D.Va oyuncusu olarak gösterildi. Kararlı oluşu, gösterdiği performans ve etkili pozisyonları ile öne çıkan oyuncu, en iyisi olarak gösterilen Bumper’la zirve için yarışacak kadar güçlü oyunlar sergiledi. Ancak sonuç olarak zirveyi Bumper’a bırakmak durumunda kaldı. Bumper kendi sınıfında ana savaşçı olarak yer alırken JJANU’nun başarısına yetişebilecek olan ChoiHyoBin, Ria, Fury ve Meko gibi başka D.Va oyuncuları da mevcuttu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

3- Sinatra

Zarya oyuncuları içinde, Sinatra en etkili performans sergileyen oyuncu oldu. Zarya karakterinin alabileceği pozisyonları ve yeteneklerini en iyi şekilde nasıl kullanabileceğini başarılı şekilde gösteren oyuncu ligde bu kategoride öne çıkan isim oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

4- JJoNak

JJoNak, en iyi oyuncu olup olamayacağı hala tartışmaya açık bir konu. Ancak kesin bilgiler doğrultusunda ilerlersek Zenyata karakteriyle sergilenen iyi bir performans olduğunu ancak ardından yaptığı bir hatanın sebep olduğu şeylerin göz ardı edilemeyeceğini söyleyebiliriz. Bumpler ile benzer bir oyun kontrolü olan oyuncu, takımı yönlendiren isim konumundaydı. Rakip takıma zor anlar yaşatsa da bu en iyi oyuncu olarak listenin ilk sırasında yer almasını sağlayamadı.

Haber ile ilgili metin girin!. 

5- ChoiHyoBin

Bumper’ın ardından gelen en iyi D.Va oyuncusu ChoiHyoBin, karakterin neler yapabileceğini gösteren performanslardan birini sergiledi. Maçın ilk dakikalarında San Francisco Shock oyuncuları birçok kez zor pozisyonların içinde bulundular ve birçok kez ChoiHyoBin tarafından rakip takımın istediği skoru alması engellendi. Bu sayede en iyi oyuncular listesinde yer alma hakkı kazanan ChoiHyoBin adından sıkça bahsettirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: Flank Esports