Omzundan sakatlık yaşayan Uzi: Emekli olabilirim

Omzundan sakatlık yaşayan Uzi: Emekli olabilirim
Yayınlanma Tarihi: 11.09.2019 15:14 | Değiştirme Tarihi: 11.09.2019 15:14

Sporcuların korkulu rüyası sakatlık, esporda da can sıkabiliyor. Uzun süre oturma ve ani kasılmalar yüzünden esporcuların problemler yaşadığını görüyoruz.

Ligimizde uzun süre başarılı bir performans gösteren Hakan “Revanch” İşlek’ te espor bıraktıktan sonra uzun süre boynuyla ilgili sorunlar yaşamıştı. Aynı probleme sahip olan Uzi’de ayrılık sinyalleri vermeye başladı.

Refleks olarak vücudun ani kasılmaları, uzun süren maç süreleri derken esporcular kas ve sinir problemleri yaşayabiliyor. Özellikle gün boyu hareketsiz kalınması bacaklarda güçsüzlüğe yol açarken, sırt ve boyunda aşırı yüklenme yapabiliyor. Uzi’de de bulunan bu şikayetler kısa sürede oyuncuyu tamamen emekli olmaya itebiliyor.

Çin’in en güçlü takımı Royal Never Give Up forması giyen Uzi, Nike ile sponsorluk anlaşması yaptığı çekimde kameralara konuşmuştu. Doktorlar kolunun adeta 40-50 yaşında bir insana ait olduğunu söylediğinde onlara inanamadığını belirtmiş. Omzunun ve ayaklarının kötü durumda olduğunu belirten Uzi, geçirdiği 7 yıllık esporcu kariyerine Worlds 2019 ‘dan sonra son verebilir.

Kaynak: Flank Esports