Nintendo Switch Lite Eylül’de çıkıyor!

Nintendo Switch Lite Eylül’de çıkıyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.07.2019 14:46 | Değiştirme Tarihi: 11.07.2019 14:46

Nintendo bu sabah herkese sürpriz olan bir haber açıkladı. Hibrit olarak çalışan ve Switch Lite olarak adlandırılan yeni oyuncakları 3 renk olarak piyasaya sürüldü.

Orta boyut olan bu Switch Lite orjinliyle aslında çok benzer. Daha uzun pil ömrü, daha küçük ve kaliteli ekran ve renk seçenekleriyle Switch Lite modaya ayak uydurdu diyebiliriz.

Bu modelde; tv’ye bağlayamama, hareket kamerasının ve HD kameranın kaldırıldığı duyuruldu. Fakat bu kaldırılan özellikler fiyata yansımış olacak ki 199$ gibi gayet güzel bir fiyattan satışa çıkacağı kesinleşti. Yapılan açıklamada neredeyse tüm oyunları destekleyeceği duyurulsa da, altına yazılan bilgilendirmede bazı kinetik oyunlar hariç ibaresi kullanıldı. Çoklu oyunculu oyunların hepsinin sorunsuz bir şekilde çalışacağı duyurulsa da, bazı oyunları artık “Lite” simgesi eklecek ve daha net anlaşılacak.

Ülkemizde Nintendo çok yaygın olmasa da, dünya genelende neredeyse en çok sevilen konsol diyebiliriz. Hem old-school hem de yeni nesile rahat adapte olan Nintendo, bu gizli hamlesiyle de tekrar piyasaya geri döndü. Fiyat olarak eleştirilmesi yanlış olabilir ama renk çeşitliliği biraz az olmuş diyebiliriz. 3 renk (gri-sarı-mavi) hepsi aynı fiyattan satışa sunulacak. 20 Eylül’de raflardaki yerini almaya hazırlanan ürün bakalım beklenileni verebilecek mi? 

Kaynak: Flank Esports