Ninja’nın yeni adresi Mixer!

Dünyanın en çok kazanan internet kişiliklerinden Ninja, Twitch ile yollarını ayırdı ve Microsoft'un yayın platformu Mixer'e geçiş yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2019 14:47
Değiştirme Tarihi: 10.08.2019 14:47
Ninja’nın yeni adresi Mixer!

Neredeyse 2 yıldır dünyanın en çok izlenen yayıncısı Ninja, yayın platformunu değiştirdi. Twitch.tv ‘den ayrılarak Microsoft’un yayın platformu olan Mixer’e geçen Ninja kariyeriyle alakalı büyük bir adım attı diyebiliriz.

Fortnite oyunu ile beraber çıkışa geçen Ninja, son 2 yıldır en çok izlenen yayıncı diyebiliriz. Drake ile oynadıkları oyunda anlık olarak 600.000 izlenmeye ulaşarak dünya rekoru kıran yayıncı, artık Mixer üzerinden yayın açacağını duyurdu. Net bir bilgi olmasa da Ninja’nın Mixer ile 9 haneli bir anlaşma imzaladığı konuşuluyor. Rakam bu kadar büyük olunca tüm gözler Mixer’a çevrildi. Dünya’nın en çok izlenen yayıncısını bünyesine katan Mixer, bakalım yaptığı bu reklamın faydasını yakın zamanda alabilecek mi?

Mixer ile anlaştıktan sonra sözleşme ve kurallar gereği Ninja’nın Twitch.tv hesabı kapatıldı. Redbull’un da reklam yüzü olan Ninja’nın bu kadar büyük bir radikal karar alıp başka bir platforma geçmesi için 9 haneli bir sözleşme imzaladığı herkes tarafından konuşulmakta. Twitch.tv gibi bir yayın platformu olan Mixer, Ninja için özel bir kampanya başlattı ve her kullanıcısına 1 ay süreli ücretsiz abonelik hediye etti.
 

Kaynak: Flank Esports

Etiketler: ninja - mixer - twitch