Netflix, Oyunlar Sektörüne Giriyor

Netflix, Oyunlar Sektörüne Giriyor
Yayınlanma Tarihi: 01.08.2019 15:40 | Değiştirme Tarihi: 01.08.2019 15:40

Netflix yaptığı açıklamalarla artık oyundan uyarlanmış dizi ve filmlere daha fazla önem vereceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardında yatan nedenlerden en büyüğü Castlevania serisinin beklentilerin çok çok üstünde bir rağbet görmesi diyebiliriz.

Witcher Netflix uyarlaması, aldığı olumlu dönüşlerden sonra cazip gelmiş olacak ki şirket ardından hemen Cuphead projelerini duyurdu. Yakın zaman içerisinde birkaç oyun uyarlamasının çıkacağı ise dedikodu olarak dolaşıyor.

Peki uyarlanan bu oyunlar oyuncuları ne kadar memnun ediyor?

Mevcut durumda Wticher serisi herkes tarafından bir yazı-tura olarak nitelendiriliyor. Yani ya muhteşem bir yapıt bizleri bekliyor ya da tam bir rezalet. Durum böyle olunca yeni büyük adımların atılması da Netflix tarafından biraz zor gibi gözüküyor. Fakat Black Mirror, Stranger Things gibi dizilerin de oyunlarının uyarlaması gündeme geldi. Bu sefer işler değişse de bakalım başarılı bir oyun çıkması çok yıl alacak.

Netflix neden oyunlara göz kırpmaya başladı?

Sorunun cevabı aslında çok basit, çok fazla para. Oyun, espor ve eğlence sektörü her geçen yıl beklentilerin üzerinde büyümekte. Durum böyle olunca Netflix’te bu pastadan bir dilim alabilmek için elini çabuk tutup radikal kararlar verebiliyor. Netflix ne kadar büyük bir platform olsa da, bekledikleri kazanma oranlarından biraz gerideler. 

Amerika ve Avrupa’nın çoğu bölgesinde insanların yaklaşık %67’si en az bir platformdan oyun oynamakta. Durum böyle olunca sadece Netflix değil birçok büyük şirket artık oyunlara daha çok yatırım yapmakta. Ülkemizde de giderek artmakta olan bu trend sayesinde yakın gelecekte bizleri neler bekliyor göreceğiz.

Kaynak: Flank Esports