NBA 2K League ödül havuzunu $1.2M’a çıkardı!

NBA 2K League, ikinci sezonunda ödül havuzunu $200K arttırarak tam $1.2M’a çıkardı! Bu ödül havuzu, sezon boyunca düzenlenecek olan dört turnuva süresince dağıtılacak. Oyuncular ise yeni sezonla beraber artık en az $33K kazanıyor olacak.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2019 16:26
Değiştirme Tarihi: 26.02.2019 16:26
NBA 2K League ödül havuzunu $1.2M’a çıkardı!

Peki NBA 2K League nedir?

NBA 2K League, NBA 2K’in geliştiricisi Take Two Interactive ile NBA'in ortaklaşa oluşturduğu profesyonel bir espor ligidir. Aynı zamanda bu lig, Amerikalı profesyonel bir spor ligi tarafından düzenlenen ilk resmi espor ligi olarak kayıtlara geçti. Bu organizasyonun en büyük hedeflerinden biri NBA severler ile espor severlerin aynı potada buluşturarak her iki ekosistemin de büyümesini sağlamak.

Ligdeki her bir takım sahaya çıkan ilk 5 ve bir tane de yedek olmak üzere toplam 6 oyuncudan oluşuyor ve tüm oyuncular sahada yalnızca kendi oyuncusunu kontrol ediyor. Oyun içerisinde kontrol edilen oyuncular, gerçek NBA oyuncuları değil. Bunun yerine daha adil ve çekişmeli bir yapı olması adına her bir oyuncu 2K’in kendi geliştirdiği oyuncu stillerinden birini seçip mücadele ediyor.

Tüm maçların NBA 2K League Stüdyosu’nda oynandığı ligde takımlar her hafta bu stüdyoya giderek birbirlerine karşı yüz yüze mücadele ediyorlar.

Açılış sezonunda NBA'deki 30 takımdan 17’sinin yer aldığı ligde bu sezon 21 takım mücadele edecek. NBA’deki takım sahiplerinin ve eski oyuncuların espora olan ilgisini aslında biliyoruz. Bunlara örnek olarak Miami Heat’in Misfits’in sahibi olması, Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors ve Houston Rockets’ın sırasıyla 100 Thieves, Golden Guardians ve Clutch Gaming League of Legends takımlarıyla profesyonel espor turnuvalarında yer almalarını verebiliriz. Şu anda NBA 2K League ve bünyesindeki 21 takımın, Facebook, Twitter ve Instagram’da toplam 1.8 milyon takipçisi bulunuyor. Tüm maçları Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanan NBA 2K League ile ilgili içerikler, tüm dünyada 152 milyondan fazla izlendi. Ayrıca açılış sezonunda bu 17 takım, 90’dan fazla kurumsal ve pazarlama ortaklığına imza attı.

Nasıl NBA 2K League oyuncusu olurum?

Öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Online başvuruyu yaptıktan sonra NBA 2K18’s Pro-Am modunda 100 karşılaşma kazanmanız veya Jordan Rec Center’da en az 50%’lik kazanma oranı ile mücadele etmeniz gerekiyor. Elemelerin ikinci aşamasında ise bir takımı yönlendirerek değil sadece bir pozisyonu seçerek 25 maçı tamamlamanız gerekiyor ve tabii PlayStation 4 veya Xbox One platformlarının en az birinde oyuna sahip olmak da şartlardan biri arasında yer alıyor. Bu sene ilk kez Şubat 2019’da Hong Kong’da uluslararası arası elemeler yapıldı ve Asya-Pasifik bölgesinden birçok elit oyuncu 2019 NBA 2K League Draft’da yer alma hakkını kazandı.

Geçen sene ligde aktif oynayan ve bu sezon da ligde yer alan oyuncuların $37K, bu seneki Draft’larda ilk turdan seçilen oyuncuların $35K ve son olarak ikinci rauntta veya daha sonrasında seçilenlerin de $33K kazanacağı ligde oyuncuların aynı zamanda konaklama ve taşınma masrafları karşılanırken sağlık sigortasından tutun emeklilik planlamalarına kadar her konuda kendilerine imkanlar sunuluyor. Kulağa güzel geliyor dimi?

Önümüzdeki günlerde diğer NBA takımlarının da lige dahil olmasıyla NBA 2K League’de çok daha büyük rakamların konuşulması ve her geçen gün lige olan ilginin artması bekleniyor.

 

 

Kaynak: Flank Esports