Muz Cumhuriyeti

Arkadan çalan ve içinizi kıpır kıpır eden samba şarkısı, Güney Amerika’da bir ada ve o adada size ait bir saray. “El Presidente” olmanın tüm koşulları yerine geldiğine göre artık adanızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2019 00:29
Değiştirme Tarihi: 05.04.2019 00:29
Muz Cumhuriyeti

Tropico serisi 2001 yılında simülasyon ve strateji türünde çıkan, tarıma ve teknolojik gelişmelere uygun bir adanın başkanı olduğunuz ve ada halkını yönettiğiniz bir oyundu. Her geçen seride daha da üstüne katarak ilerleyen Tropico, Tropico 5’in çıkmasıyla ve çoğu platformda oynanmasıyla herkes tarafından tanınmaya başlandı. Oyunun saatlerce oynanabilmesi ve her oyunda yer alan mizah anlayışı neredeyse tüm serilerde değişmedi. Aslında sınırlı kaynaklarla ve size güvenen 80-100 kişiyle çıktığınız bu başkanlık ve hayatta kalma mücadelesi her yeni oyunda çok farklı yerlere gidebiliyor. Bazen kendinizi kaçakçılarla iş birliği yapan bir başkan olarak buluyorsunuz, bazen de Amerika’ya kafa tutan bir lider. Ama günün sonunda siz ve halkınız ekonomiyi düzeltmek için el ele veriyorsunuz.

Peki Tropico 6’da neler değişti?

Karayipler’de küçük bir adada başlayan macerada tekrar “El Presidente” koltuğunda sizin ve halkınız için büyük, insanlık için küçük kararlar alıyoruz. Moral konuşmaları, seçim propagandası ve gelişmiş projeler derken ekonomiyi ve istikrarı korumak bu oyunda bir hayli zor olacak. Dış güçlerin baskıları ve finansal durumun kötüye gitmesi yine bizim en büyük düşmanımız. Tabi ürünleri kara borsada korsanlara satıp onlarla iş birliği yapmazsanız başka düşman edinmezsiniz. Daha önce Tropico oynadıysanız (ki ben yaklaşık 100 saati aşkın bir süre oynadım) alıştırma kısmına yine de bakmanızda fayda var. Tropico 5’den farklı olarak oyunda ki komedi biraz daha artmış, grafiklerde iyileştirilmeler yapılmış ve strateji açısından çok uzun bir seviye ilerlenmiş.

Sevgili halkım!

Tropico 6’nın geldiği bu aşamada eskiye göre daha da zorlu bir mücadele içine gireceğiz. Unutulmamalıdır ki ekonomimiz tarım odaklı başlayıp, gelişen bu süreçte muasır medeniyetler
seviyesine ulaşmak istiyoruz. Teknolojiye ve turizme yapacağımız yatırımlar kısa zamanda geri dönüşlerini getirecek. Eğitime verdiğimiz önem tüm yurtta etkisini gösterecek. Hep beraber
kazanacağız.

-El Presidente-

Kaynak: Flank Esports

Etiketler: espor - tropico