MSI gruplar aşaması yarın başlıyor!

Esporun Şampiyonlar Ligi diyebileceğimiz, MSI yani Middle Season Invitatoin’ın yarın gruplar aşaması başlıyor.

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2019 15:46
Değiştirme Tarihi: 09.05.2019 15:46
MSI gruplar aşaması yarın başlıyor!

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin ön eleme grubunda elendiği turnuvada son düzlüğe girilmek üzere. Her bölgeden en iyi takımların mücadelesine tanık olacağımız turnuvada yarın toplamda 6 maç bulunmakta. 6 takım yarı finallere kalabilmek için yarın iki kez vadiye inecek.

Günün ilk karşılaşması “Final” maçı niteliğinde olacak. En favori iki takım G2 ve SKT karşı karşıya gelecek. Griffin karşısında aldığı 3-0’lık şaşırtıcı performansının ardından SKT, Avrupa’nın en iyi takımı G2 ile açılışı yapacak. 

İkinci karşılaşma Taiwan birincisi FW, Kuzey Amerika birincisi TL karşı karşıya gelecek. Team Liquid, TSM karşısında aldığı efsanevi galibiyet sonrası bir diğer şampiyonluk adayı. Seyir zevkinin çok yüksek olacağı maçta iki takımda agresif oyunuyla birbirine diş geçirmeye çalışacak. 

Üçüncü mücadele temsilcimizi eleyen PVB ve IG arasında oynanacak. Vietnam temsilcisi PVB, Çin temsilcisi IG ile vadiye inecek. IG lehine tek taraflı geçmesi öngörülen karşılaşmada PVB ön elemelerde de asla vazgeçmediği oyun tarzına devam edecek mi göreceğiz. Eğer PVB maçı hızlandırırsa sonucu kestirmek yazı-tura atmak gibi olacağa benziyor. 

Belki de en çok beklenen karşılaşma günün dördüncü maçı olan SKT-FW karşılaşması. İki takımda formunun zirvesinde ve eski defterler tekrar açılacak. SKT favori olarak gösterilse de, vadide bazen işler hiç yolunda gitmiyor. 16:00 TSİ de başlayacak maç, günün en iyi maçlarına aday.

TSİ 17:00’da IG ve G2 mücadelesi günün beşinci maçı olacak. Finaller öncesi spoiler tadında geçecek maçta kazanan takım bize final mücadelesinin hangi iki takım arasında geçeceği hakkında çok fazla bilgi verecek. IG favori olsa da, Caps gerçeği unutulmamalı.

Günün son maçı TL ve PVB arasında oynanacak. Muhtemelen çok fazla heyecanlı geçmeyecek ve TL galibiyetiyle bitecek maç, TSİ 18:00 da başlayacak.   

Kaynak: Flank Esports