Mortal Kombat tekrar beyaz perdeye çıkıyor!

Mortal Kombat tekrar beyaz perdeye çıkıyor!
Yayınlanma Tarihi: 20.05.2019 15:39 | Değiştirme Tarihi: 20.05.2019 15:39

Mortal Kombat, yani bizde bilinen ismiyle Ölümcül Dövüş’ün yeni film müjdesi verildi. 1995 yılında çıkan ilk film tüm 90’lar çocuklarının hafızasına kazınmıştı. Ardından gelen oyunlar ve bu oyunların seri olması bu evrenin milyonlarca hayranı olmasına yol açtı. İlk filminin ardından neredeyse çeyrek

Bu yıl Avusturalya’da başlayacak ve Warner Bros. Stüdyolarının çekeceği film, 5 Mart 2021 yılında gösterime gireceği planlanıyor. Avusturalya’nın bugüne kadar kurulmuş en büyük film stüdyosuna tanık olacağını belirten prodüksiyon ekibi, tüm beklentileri karşılayacak bir yapım olacağının altını tekrar tekrar çiziyor.

Avustralyalı yönetmen Simon McQuoid ve yazar Greg Russo da kadroya dahil, ancak senaryo hakkında henüz bir şey bilmiyoruz. Russo, ayrıca Resident Evil'i yeniden bir senaryo başlattığını yazdı ve şimdi bir Saints Row uyarlaması üzerinde çalışıyor.

Daha önceleri de oyunların ve filmlerin birbirini desteklediği yapımlar görmüştük. Mortal Kombat’ın avantajı çok geniş bir karakter havuzu olması. Ayrıca evrenin fantastik bir film için biçilmiş kaftan olması da görsel olarak filmi çok iyi yerlere taşıyacaktır. Önceden oyunların senaryosu yoktu ve sadece filmde bunları görebiliyorduk. Fakat son üç oyundur Mortal Kombat oyunlara da geniş ve uzun senaryolar eklemeye başladı. Eğer bu senaryoların daha da ilerisine gidebilir ve bize evreni güncel efektlerle tekrar sunarlarsa başarılı olabilirler. 

Kaynak: Flank Esports