LOL 9.6 yamasında Zoe, Nerf yiyecek!

LOL 9.6 yamasında Zoe, Nerf yiyecek!
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 18:53 | Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 18:53

@RiotRepertoir, Twitter üzerinden attığı tweetlerle yeni gelecek yama hakkında bilgiler verdi. Zoe-Syslas-LeBlanc ve Rek’Sai ‘ye Nerf, Caitlyn-Ornn-Xayah ve Urgot’a ise Buff geleceğini duyurdu.

 

Ayrıca attığı bu tweetin altında bazı sorulara cevap verdi. Bazı şampiyonlarda büyük değişiklikler olacağını belirten Repertiot, Zoe‘nun uyku baloncuğu hakkında bilgiler paylaştı.

Zoe’s Sleepy Trouble Bubble is getting a cooldown increase, going from 16/15/14/13/12 seconds to 20/18.5/17/15.5/14 seconds. The slow on the ability is also getting reduced from 10/20/30/40/50 percent to 10/15/20/25/30 percent.”

Uyku baloncuğunun bekleme sürenin artacağını ve hasarının düşeceğini söyleyen Repertiot ayrıca Syslas‘ın iyileştirmesinin çok fazla olduğunu ve gözle görülür bir şekilde düşürüleceğini de belirtti.

Ayrıca Nautilus, Gnar, Shen, LeBlanc ve Morgana‘nın da bu yamada büyük değişiklikler alacağından bahsetti fakat detay vermedi. Riven hakkında “Artık Nerf gelmeli” şeklinde atılan tweetlere, “Riven aslında güçlü değil, sadece çok fazla seçilen bir şampiyon. Bu konu hakkında bir şey yapmayı düşünmüyoruz. Her yama fenomen haline gelen bu durum aslında oyuncuların abartması” şeklinde bir yorum yaptı. 9.6 yamasında Riven‘ın tekrar inceleneceği ve eğer gözle görülür bir sorun olursa 9.7 de bir güncelleme yapılabileceğinden bahsetti. Fakat çoğu kullanıcı bu konuşmaların aslında gerçeği yansıtmadığını ve gelen tepkileri azaltmak için söylenildiği yönünde yorumlar yaptı.

 

9.5 ile güçlenen 3 şampiyona 9.6 yaması ile tekrar zayıflatılma getirmesi pek hoş karşılanmasa da, yapılacak eşya ve şampiyon dengelemesi oyuncularda heyecan yarattı.

 

 

 

 

 

Valve, Steam kütüphanesini yeniledi!

Valve, bu hafta Steam kütüphanesinin yeniden tasarlanan görünümünü, geliştirmeleri ve yenilikleri heyecanla bekleyen Steam kullanıcılarına sundu.

LCS ve LEC’de Finale Kalan Takımlar, Broken Blade ligde övgü aldı!

LEC yani League European League of Legends Championship Series'in playoff finale kalan altı takım belli oldu. Sırasıyla G2 Esports birinci, Origen ikinci, Splyce ve Fnatic üçüncülüğü paylaştı. Team Vitality beşinci olurken son bilet için SK Gaming ve Schalke 04 tie-break oynadı.

250.000 $ ödüllü Blast Pro Sao Paulo turnuvası başlıyor!

BLAST Pro Series Sao Paulo turnuvası yaklaşırken, sizler için 250 bin dolar ödül havuzu bulunan organizasyon ile ilgili bilgilerin bir araya getirildiği bir izleyici rehberi hazırladık.

Dota 2 Auto Chess, Yeni Nesil Satranç

Bir oyun modu olarak çıkıp, çıktıkları oyunun önüne geçenlerde bu hafta Auto Chess var diyebiliriz aslında. Free to Play olması sebebiyle 7 milyon oyuncuya 2-3 ay gibi kısa bir sürede ulaşan oyun, Steam ‘de çoğu büyük oyunun önüne şimdiden geçti bile.