League of Legends yeni oyununu duyurdu!

Herkes Riot Games’den yıllardır yeni bir oyun bekliyordu. Sonunda yeni oyunumuza kavuştuk diyebiliriz ama işler biraz daha farklı.

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2019 15:17
Değiştirme Tarihi: 11.06.2019 16:51
League of Legends yeni oyununu duyurdu!

Bir oyun modu olarak adlandırmak yanlış olacak ama kısaca LoL’ün içine yeni bir oyun geldi. Hem de Auto Chess’ten esinlenen bir oyun. Yaptığı bu iddialı hamleyle LoL herkeste heyecan uyandırdı.

Bildiğiniz gibi Auto Chess, Dota 2’de bir oyun modu olarak gelmişti ve kısa bir süre sonra tüm oyuncuların dikkatini çekerek milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Hatta rakam o kadar büyüktü ki, oyundan ayrılıp bağımsızlık ilan etmeye hazırlanıyorlar. Riot Games bunu görüp etkilenmiş olmalı ki onlarda konusu ve tarzı aynı olan “Taktik Savaşları” isimli oyunlarının çıkacaklarını duyurdu. Gizlilik içerisinde yürütülen bu geliştirme aşamasına Türkiye’den Auto Chess uzmanı olarak Uthenera’yı Amerikada ki ofislerine çağırarak, onlardan detaylı geri dönüşler aldılar. Ayrıca Wtcn ve Stratera’nın da bu ekiple Riot şirketine gittiği sonradan öğrenildi. Onun dışında dünyanın en iyi HeartStone ve Auto Chess oyuncularını çağıran şirket, aldıkları geri bildirimler sayesinde oyuncu deneyimini en üst seviyede tutmak istediklerini belirtti.

Oyun aslında Auto Chess ile neredeyse aynı, tabi ki karakterler LoL’den olacak ve yeteneklerini bileceğiz. Ama onun dışında LoL çok daha fazla bir ekleme yaptı mı bilemiyoruz. Şu an sadece ismi ve neye benzediği duyuruldu, önümüzdeki yamalarda Beta sürümünün çıkacağı duyurulan oyun LoL istemcisi üzerinden oynanacak. Yaptığı bu oyun içinde oyun mantığıyla çok daha fazla kitleye hitap etmeye başlayacak LoL, ayrıca yeni oyunuyla da espor’a göz kırptı diyebiliriz. Muhtemelen oyun daha çıktığı ilk haftadan itibaren espor uyumluluğu ile bunu kanıtlayacak.
 

Kaynak: Flank Esports