League of Legends'ta kolayca lig atlamanın 9 püf noktası

League of Legends'ta kolayca lig atlamanın 9 püf noktası
Yayınlanma Tarihi: 01.04.2019 13:21 | Değiştirme Tarihi: 01.04.2019 13:37

Öncelikle bir Altın Ligi oyuncusu olmama rağmen az sonra sayacağım maddelere uyarsam ben bile kolayca lig atlarım diye düşünüyorum. Gelin bu maddelere teker teker bir göz atalım.

Tek amacımız Nexus‘u yıkmak
Aslında tek odaklanmamız gereken nokta oyundaki amacın nexusları yıkmak olduğu, koridor aşamasında yaşadığınız olumlu ya da olumsuz olaylar sizi asla etkilememeli. Tek amacınız olan Nexus yıkmaya, korumaya odaklanmalısınız.

5 kişilik bir takım olduğunuzu unutmayın
En zor konulardan biri olan bir takım olabilmek, bir takım gibi hareket edip bir takım gibi savaşmak. Asla yalnız olmadığınızı unutmayın ve diğer takım arkadaşlarınızla iletişiminize dikkat edin. Faydasını göreceksiniz

Kazanmak istiyorsan güçlü olduğun şampiyonları seçmelisin
Seçim ekranı aslında tüm oyunun gidişatını belirler. En güçlü olduğunuz şampiyonu seçmeniz, sizi en çok zorlayan şampiyonu banlamanız gibi. İyi bir seçim ekranı geçirdiğiniz zaman vadiye 1-0 önde ineceğinizi unutmayın

Hataya yer yok
Lig seviyeniz yükseldikçe karşınızdaki oyuncuların kalitesi artacak ve daha az yapan rakipleriniz olacak. Bazen tek yapmanız gereken rakibinizin bir anlık hatasını, extra skill kullanmasını, görüşü kaçırmasını kullanarak koridorunuzda öne geçebilirsiniz

Görüş görüş görüş
Tartışmasız en ama en önemli konu görüştür. Hem erken oyunda hem ilerleyen dakikalarda kazananı kaybedeni belirleyen en büyük unsur tartışmasız görüş üstünlüğü. Koridor aşamasında da aynı durum geçerli. Ne kadar iyi olursanız olun üzerinize karanlıktan rakipler atlarsa gri ekrana bakmak zorunda kalırsınız.

‘Sakin kaldı’
Oyundan sonra taktir ekranında verilen “sakin kaldı” tartışmasız hepimizin göğsünü kabartır. Öne geçebilir ya da geriye düşebilirsiniz. Unutmayın kazanmak için bir yırtıcının soğuk kanlılığına ihtiyacınız vardır genelde.

Sesli sohbet
Yazılı sohbetin ya da sinyallerin yetersiz kaldığı durumlar tabi ki oluyor. Hatta bazen saniyelik hareketlerde bağırmanız bile takım arkadaşlarınıza gerekeni anlatıyor. Onun için sesli sohbet takım olabilmenin olmazsa olmazı.

Moral bozma, moral düzelt
En ufak hatasında sayısız ping attığımız, “‘^&^+&%+%^” şeklinde söylenmemesi gereken şeyler söylediğimiz bir takım arkadaşınız “aa takım arkadaşlarım benden şikayet ediyor hemen daha iyi oynamalıyım” diye düşünmezler. Olaya tam tersi şeklinde bakarsak, kötü oynayan bir takım arkadaşınıza “hallederiz, toparlarız, şanssızlık, daha dikkatli” şeklinde telkinlerde bulunursak eminim daha faydalı olacaktır.

Makro oyunlar
League of Legends tamamıyla bir takım oyunu ve takım olmanın getirdiği en büyük sorumluluk ise hep beraber hareket edebilmek. Eğer takım arkadaşlarınız takımca yapılacak bir karar almışsa sizin de ona uymanız gerekir. Örneğin takım olarak barona girme kararını almışsanız ve siz alt koridordaysanız hemen arkadaşlarınızın yanına gitmeniz gerekmektedir. Makro oyunlar oyun kazanmada kilit noktalardır. 

Kaynak: Flank Esports