League of Legends Mobile söylentileri yayıldı!

League of Legends Mobile söylentileri yayıldı!
Yayınlanma Tarihi: 29.08.2019 15:27 | Değiştirme Tarihi: 29.08.2019 15:27

En çok oynanan bilgisayar oyunu ünvanı yaklaşık olarak 5 yıldır League of Legends’ta. Durum böyle olunca diğer platformlara da sıçraması gayet normal.

Konsollar için MOBA biraz hayal gibi olsa da, zamanında BoxBox isimli bir oyuncu PS4 koluyla yüksek liglerde Riven oynayıp kazanmıştı. Ama ondan daha da kolay bir platform olan telefonlara LoL’ün yakın zamanda geleceği konuşuluyor.

Riot Games’i satın alan Tencent, dünyanın en büyük oyun geliştirme şirketi. Daha çok mobile oyunlara yönelen şirket için LoL Mobile güzel bir fırsat. Çıkan fotoğraflar ve uzun süredir dönen dedikodular artık kanıtlandı diyebiliriz. 2020 gibi çıkması planlanan LoL Mobile, rakiplerini silip süpürecek gibi duruyor. 

Çapraz platform özelliği olacak mı?

Çapraz platform; aynı oyunu hem ps4 hem pc hem de mobile da oynayan oyuncuların birbiri ile oynayabilmesi. Çoğu oyun bunu kullanmazken, oyuncu sayısı düşük oyunlarda çapraz platform özelliği açık oluyor. LoL için bu konu hakkında net bir şey söylemek imkansız. Mouse ve Klavyeyle oynayan oyuncuların, telefondan oynayanlara göre avantajı çok daha büyük olduğu için kapalı olabilir.

Neden bu kadar geç kalındı?

Aslında LoL diğer Mobile MOBA oyunlara oranla daha karmaşık ve hızlı oynandığı için optimizasyon ve mekanik olarak sorun çıkartabilirdi. Tüm bu kararların verilmesi ve adaptasyonun bu kadar uzun süre alması normal. Ama tabi ki şirketin de belirlediği bir politika olabilir. Ayrıca yeni bir espor kolu da doğuyor olabilir.

Kaynak: Flank Esports