League of Legends 9.5 yamasının öne çıkanları; Morgana ve Kyle

League of Legends 9.5 yamasının öne çıkanları; Morgana ve Kyle
Yayınlanma Tarihi: 07.03.2019 14:10 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 16:33

Morgana ve Kayle‘ın yenilenmesinin ön plana çıktığı, genel olarak güçlendirme ağırlıklı 9.5 yamasını inceleyelim.

Şampiyonlar
Akali son yamalarda en sert davranılan şampiyonlardan biri olmuştu. Fakat seçim oranı o kadar düştü ki şimdi sırada güçlendirmeler var. W yeteneği, alacakaranlık perdesinde artık daha rahat gizlenebileceksiniz. E yeteneği, çevik silah ise ilk vuruşun hasarı iki kat arttırılırken ikincisi yarı yarıya azaltıldı. R yeteneği, kusursuz infazın ise bekleme süresi azaltıldı. Akali severler üzülmeye gerek yok, sanırım o eski günler yavaşça geri geliyor.Neeko E yeteneği, dolaşık dikenlerin görünüşü biraz zor olduğu için bu güncelleme ile görsel düzenleme yapıldı. 

Rakan 9.2 yamasından sonra vadide seçilme konusunda büyük sıkıntılar yaşadı fakat bu son güncelleme ile ihtişamlı günlerine geri dönecek gibi duruyor. Hem bizim hem de Xayah’ın özlediği Rakan bakalım bu güncelleme ile eski oyun yapma yeteneklerine kavuşabilecek mi?

Skarner Orman kontrol konusunda kristal iğnelerin yerlerinde güncellemeler yapıldı. Artık Skarner kendi ormanında daha rahat hareket edebilecek. Ayrıca iğneler haritada görülmeyecek ve rakibiniz yerini anlayamayacak.Vi Zayıflama ile güçlendirme arasında gidip gelen çeşitli güncellemeler alan Vi, artık daha yavaş ama daha fazla zırhlı olacak. Ormanda ise biraz daha rahat olacak fakat o eski ön cepheyi kırıp giden Vi, bizlerle olamayacak gibi duruyor.

Eşyalar
Yadigâr Kalkanı Serisi İyileştirme mantığında değişiklikler oldu ve erken oyunda biraz daha avantajlı hale geldi. Fakat iyileştirme yüzdesi azaldığı için geç oyunda pek fazla işe yaramayacak gibi duruyor.Fırtınabiçen Erken oyunda alınan bir eşya olmak yerine artık geç oyunda alınması gereken bir eşyaya dönüştü diyebiliriz. Saldırı gücü ve saldırı hızı arttırıldı. 

Rünler
Yenilmez Orta ve ileri oyunda çok fazla güçlü olduğu için son iki yamadır zayıflatılmasına rağmen bu yamadan da nasibini aldı. Erken oyunda çok fazla etkisi olmamasına rağmen ilerleyen dakikalarda oyunu domine eden bir rüne dönüşmüştü. Bu yamada da yapılan düzenlemeler bakalım işe yarayabilecek mi?

Biç Devir Son Darbe ve Son Direnişle artık daha iyi rekabet edebilecek, çok fazla tercih edilmemesinin önüne geçebilecek mi göreceğiz?

Küçük Dengelemeler 
Cho’Gath: E Cani Dikenler Hasarı arttırıldı.

Dr. Mundo: E Acısever büyü direnci arttırıldı.

Gangplank: Güçlendirildi.

Graves: Taban saldırı gücü arttı.

Jhin: Q İlham Ateşi gücü arttırıldı.

Nunu ve Willump: Can miktarı azaltıldı.

Trydamere: İleri seviyede kritik vuruş ihtimali arttırıldı.

Sylas: Aldığı iyileştirme miktarı arttırıldı.

Yorick: Sis’in Hanımı’nın hasarı azaltıldı.

Rek’Sai: Ultisinin iki kat hasar vermesine sebep olan bir hata giderildi.

Kaynak: https://www.flankesports.com/

Kaynak: Flank Esports