LCS ve LEC’de Finale Kalan Takımlar, Broken Blade ligde övgü aldı!

LEC yani League European League of Legends Championship Series'in playoff finale kalan altı takım belli oldu. Sırasıyla G2 Esports birinci, Origen ikinci, Splyce ve Fnatic üçüncülüğü paylaştı. Team Vitality beşinci olurken son bilet için SK Gaming ve Schalke 04 tie-break oynadı.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2019 17:53
Değiştirme Tarihi: 22.03.2019 17:53
LCS ve LEC’de Finale Kalan Takımlar, Broken Blade ligde övgü aldı!

SK Gaming son bileti kaparak finalle doğru uzandı.

 

G2 Esports

Toplamda 13 galibiyet alarak ligi birinci sırada bitiren G2, ilk dört haftada puan kaybetmeden yakaladığı seriyi korumayı bildi. Bireysel yetenekleri ve takım oyununu güzel harmanlayan takım son haftada maç kazanamamasına rağmen sıralamada yerini korudu.

 

Origen

Kötü başladıkları ligde sonradan açıldılar diyebiliriz. İlk üç haftada sadece 2 galibiyeti bulunan takım, geri kalan maçlarını kazanarak ligi ikinci sırada bitirdi. Xpeke’nin yeniden doğuş olarak adlandırdı sezonda takım mottolarının hakkını verdi.

 

Splyce

Sezonun başlarında aldıkları galibiyetler sonrasında asla potadan düşmediler. Beklentilerin üstüne çıkmaya başaran takım ligi üçüncü olarak bitirdi. Finallerde SK ile karşılaşacaklar ve lig döneminin intikamını almayı deneyecekler.

 

Fnatic

İlk altı maçında sadece 1 galibiyet alarak taraftarlarını üzen, espor severleri şaşkına uğratan Fnatic, son üç haftada 2 de 2 yaparak finallere katılmaya hak kazandı. Rekkles’ın adeta kahramanlaştığı oyunlarda, Fnatic ondan beklenen performansı gösterdi.

 

Team Vitaly

İkinci üçüncü ve dördüncü haftalardaki güzel oyunuyla çıktığı üst sıralardan düşmesi beklenirken, aldıkları galibiyetler sonrası ikinciliğe kadar çıktılar. Son iki haftada kaybettikleri dört oyun, onları beşinciliğe kadar düşürse de hala playoff için şansları sürüyor.

 

SK Gaming

Sezon başından beri orta sıraların takımı olan SK, tie break oynayarak son anda finallere kalmayı başardı. Splyce ile karşı karşıya gelecek takımın pek fazla şansı yok gibi gözüküyor.

 

LCS’de ise son haftaya girilmeden dört takım şimdiden finalleri garantiledi. Diğer iki slot için hala beş takımın şansı var. Rekabetin üst seviyede olduğu lig aşamasını Team Liquid birinci, Cloud9 ikinci, TSM üçüncü ve Flyquest dördüncü tamamlayarak finallere adını yazdırdı.

 

Team Liquid

Jensen, Doublelift ve Impact ile NA’in efsane kadrosu diye adlandırılan takım ligi birinci bitirerek beklentileri karşıladı diyebiliriz. Güzel oyunlarıyla seyir zevki yüksek maçlar sunan TL, finale ismini yazdıracak gibi duruyor.

 

Cloud9

İlk haftalarda tökezlemelerine rağmen diğer maçlarda aldıkları temiz galibiyetler sonrasında üst sıralardaki yerlerini korudular.

 

TSM

Temsilcimiz Broken Blade’in de kadrosunda olduğu TSM, kötü başlangıcın ardından son haftalarda tüm takımlara karşı kurduğu baskıyla ligi üçüncü bitirdi diyebiliriz. BB’in performansından ise tüm ligde övgüyle bahsediliyor.

 

Flyquest

İnişli çıkışlı performanslarının ardından sekizinci haftanın bitmesiyle bileti kapan son takım oldular. Pobelter ve Wildturtle ile rüzgarı arkalarına alan takım, iki tecrübeyle finallere kalmayı başarabildi.

 

Kaynak: Flank Esports