LCK'da ilk hafta maçları sonuçlandı

LCK'da ilk hafta maçları sonuçlandı
Yayınlanma Tarihi: 03.06.2019 15:34 | Değiştirme Tarihi: 05.06.2019 15:37

Tartışmasız en prestijli lig olan Amerika Ligi LCS, geçtiğimiz cumartesi günü start verdi. 10 takımın mücadele ettiği ligde ilk haftanın maçları oynandı. Sadece 3 takımın iki galibiyet aldığı maçlar, özlediğimiz lig çoşkusunu bize tekrar yaşattı.

Cloud 9 - FlyQuest:

Gecenin ilk maçı çok fazla heyecana tanık olmadı ve tek taraflı geçti, C9 erken oyundan itibaren domine eden taraf oldu.

Team Liquid - Team Solo Mid:

Geçen mevsimin finalitleri bu maçta kozlarını tekrar paylaştı. 2-0'dan yenilen TSM intikam aradı ama aradığını bulamadı. TL vadide nefes bile aldırmadı.

Counter Logic Gaming - 100 Thieves:

100 bu sezon beklenileni veremeyeceğinin sinyallerini kadro kurarken vermişti. CLG ise yaptığı kritik transferlerle ilk dört takım olma yolunda büyük adım atmıştı. CLG ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

Golden Guardians - Echo Fox:

Sezona iyi başlayan GGS, hala takım sorunları yaşyan Fox ile karşı karşıya geldi. Orta oyunda hata yapmalarına rağmen oyunu kapatmayı iyi başardılar ve ilk galibiyetini aldılar.

Team Solo Mid - Counter Logic Gaming

En çok beklenen karşılaşma kuşkusuz bu mücadeleydi. Temsilcimiz Broken Blade ile 1907 Fenerbahçeden transfer olan Ruin karşı karşıya geldi. Takım kompozisyonu gereği geride kalan CLG, istediğini alamadı ve TSM'e boyun eğdi. Broken Blade ve Ruin'de performanslarıyla göz doldurdu.

Echo Fox - Team Liquid

Son şampiyon olarak vadiye inen TL, beklenmedik bir sürprizle Fox'a yenildi haftanın en beklenmedik skoru bu maçta yaşandı.

Kaynak: Flank Esports