Kupa Caps’in ellerinde!

Kupa Caps’in ellerinde!
Yayınlanma Tarihi: 20.05.2019 15:47 | Değiştirme Tarihi: 20.05.2019 15:47

MSI başladığında tartışmasız G2 – TL finalini izleyeceğimizi hiç kimse beklemiyordu.

Fakat daha önceki yazılarda da belirtmiştim, Caps bu sene çok formda ve finale çok yakınlar. Ama TL’in final oynaması neredeyse imkansıza yakın olarak gözüküyordu. Ama Pazar günü bu iki büyük bölgenin temsilcileri kupa için vadiye indi ve kazanan G2 oldu.

Yarı Final

Yarı final mücadelesinde yenilmesi imkansız denilen Çin temsilcisi Invictus Gaming, Amerika temsilcisi Team Liquid ile karşılaştı. İmkansız denilen gerçekleşti ve TL 3-1 gibi bir seri ile finale adını ilk yazdıran takım oldu.Diğer yarı final mücadelesinde ise Kore’nin en güçlü takımı, kupa canavarı SKT, Avrupa’nın son şampiyonu G2 karşısına çıktı. 2-2’ye gelen maç 5. maça uzadı ve Caps sahneye çıktı. Takımının finale adını yazdırmasında en büyük etmen olan oyuncu, finale hak ederek geldi.

Final

Pazar günü TL ve G2 arasında oynanacak final ise çekişmeli ve ortada geçmesi düşünülürken tekrar ve tekrar MSI’da bir sürpriz yaşandı. Maç G2’nun tek taraflı oynadığı ve son maçın 18. Dakikada bittiğine tanık olduk. Caps ilk ve son oyunda orta koridoru domine etti ve takımına kupayı getirdi. Daha önce ülkemizde de oynayan Caps, şu anda dünyanın en iyi orta koridoru sıfatına çok yakın. Eğer Worlds’te de bir birincilik elde ederse Faker’dan bu sıfatı devralabilir. Fakat daha önceki yazılarda da belirtmiştim, Caps bu sene çok formda ve finale çok yakınlar. Ama TL’in final oynaması neredeyse imkansıza yakın olarak gözüküyordu. Ama Pazar günü bu iki büyük bölgenin temsilcileri kupa için vadiye indi ve kazanan G2 oldu.

Kaynak: Flank Esports