KMF özel karşılaştırmalı oyuncu analizi

KMF özel karşılaştırmalı oyuncu analizi
Yayınlanma Tarihi: 12.04.2019 16:38 | Değiştirme Tarihi: 12.04.2019 16:38

9 hafta süren kış mevsimi, Cumartesi günü oynanacak finalle şampiyonuna kavuşacak. Finalde karşı karşıya gelecek 1907 Fenerbahçe ve BAU SuperMassive, vadiye bu kez kupayı kaldırabilmek için inecek. Tüm espor taraftarları hafta içi gerek takımları gerek oyuncuları karşılaştırdı.

Gelin bizde koridorlara küçük bir inceleme yapalım.

Üst Koridor / Ruin vs FabFab
Üst koridor eşlemesinde ligin en tecrübeli üst koridoru FabFabulous ve geldiği günden beri performansından çok söz ettiren Ruin karşı karşıya gelecek. 2019 Kış Mevsiminde en iyi üst koridor seçilen Ruin aslında FabFab’a oranla biraz daha formda diyebiliriz. Fakat yıllardır kupayı TCL’de kupa kaldıran FabFab yine şapkadan tavşanı çıkartabilir.

Orman / Kirei vs Stomaged
Ormanda ise aslında durum aynı, senelerdir TCL’de kupaya doyamayan tecrübe abidesi Stomaged, makro ve mikro oyunda 1907 Fenerbahçe’nin beyni Kirei ile karşı karşıya gelecek. Kirei hem en değerli oyuncu hem de en iyi ormancı seçilmişti. Fakat bu seride karşısında Stomaged adeta bir kaya gibi onu bekliyor olacak. Muhtemelen bu serinin kazanına bu iki oyuncunun performansı doğrudan etki ediyor olacak.

Orta Koridor / Bolulu vs Frozen
Orta koridorda ise durum biraz farklı. Bolulu sezonun en iyi çaylağı seçildi ve karşısında TCL’de kendini kanıtlamış bir Koreli olan Frozen var. Frozen bu sezon SUP’un adeta kurtarıcısı oldu. Bolulu’da em kritik maçlarda bile elinin hiç titremediğini kanıtladı. Serinin en beklenen koridoru bu olacak gibi duruyor.

Alt Koridor / Hades-Japone vs Zeitnot-Wolf
Alt koridor hakkında en çok konuşulan koridor oldu diyebiliriz. Belirli bir kesim Zeitnot ve Wolf’un 1907 Fenerbahçe karşısında çok net bir üstünlük elde edeceğini savunurken, Hades’in son zamanlardaki performansının artması ve Japone’nin soğuk kanlı ve oyun bilgisi karşısında kafa kafaya bir koridor aşaması geçeceğini savunuyor. Ormancıların en çok baskın yapacağı koridor olan alt koridorda muhtemelen oyunun kaderi belirlenecek. Cumartesi günü 14.00 ‘da ilk maç başlayacak ve bo5 seri sonrasında kupa sahibini bulacak.  

Kaynak: Flank Esports