Kazak model Shalkar’dan League of Legens’a suçlama

Kazak model Shalkar’dan League of Legens’a suçlama
Yayınlanma Tarihi: 24.04.2019 19:15 | Değiştirme Tarihi: 24.04.2019 19:15

Kazak model, İrelia’nın kendisinin kopyası olduğunu iddia etti. Son güncelleme ve “Awaken” ile dikkatleri üstüne toplayan İrelia’nın Kazak model Aya Shalkar’ın kopyası olduğu iddia edildi.

Aya sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “İstediğimin dışında gerçekleşen bir durum, aslında hem iyi hem de kötü bir olay” şeklinde kendine sorulmadığını belirtti. Ayrıca bunun esinlenmenin ötesinde adeta bir kopya olduğunu belirtti yasal yollara da baş vuracağını belirten Aya’yı bazı kesimler desteklese de bazı kesimler ırkçılık yaparak olumsuz yorumlarda bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu LoL’ün ilk benzerlik durumu da değil. Daha önce de Futbolcu Edgar Davids’e benzerliği ile dikkat çeken “Santrafor Lucian” kostümüyle büyük tartışmalar başlamıştı ve dava sonucunda kazanan EdgarDavids olmuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kostümler kadar LoL şampiyonları da aslında birer efsane ve her biri bir esinlenme örneği. Tarihte herkes tarafından bilinen ve duydunca sizinde anımsayacağınız bu benzetmelere bir göz atalım;

Twisted Fate – Gambit, meşhur kumarcıWukong - Yasak krallıktaki maymun kralCassiopeia - Medusa, oyun içerisinde taş etme yeteneğide varPantheon - Spartacus, kalkanı ve mızrağın neredeyse aynıGragas - Obelix şarap sevdalısı ve biraz şişmanBrand - Ateş adam, ghost rider da diyebilirizVolibear - Golden Compas adlı filimdeki bir ayıMalphite - Taş adamdan esinlenmişAnivia - Pokemondan bir kuşMorgana - Merlindeki Morgana.Alistar - Minitor olarak bilinen efsanevi yaratıkDr Mundo - HulkShaco - JokerFiddlesticks - Scarecrow (batmandan)Talon - Assasins creed

Kaynak: Flank Esports