İşte Stadia hakkında bilinmeyenler

İşte Stadia hakkında bilinmeyenler
Yayınlanma Tarihi: 10.07.2019 15:48 | Değiştirme Tarihi: 10.07.2019 15:48

Google’ın son zamanlarda oyun alanında yaptığı en büyük adım tartışmasız Stadia oldu. Öyle ki duyurulduğu anda herkes tarafından oyun sektöründeki tüm dengelerin değişeceği konuşulmaya başlandı. İlerleyen teknolojinin donanıma vuracağı en büyük darbe olarak görülen Stadia, hala bazu çevreler tarafın

Stadia aslında bir oyun oynama platformu. Fakat oyunu oynamak için gerekli olan bir PC ya da konsola ihtiyacınız varken Stadia için bu geçerli değil. Bunun yerine sadece güzel bir internet bağlantısı yeterli oluyor. Burada ki en önemli nokta güzel bir internet bağlantısı, ardından ister Tv’nizde ister telefonunuzda piyasaya çıkmış en güzel oyunları bile oynayabiliyorsunuz. Hatta binlerce liralık sistemlerin bile çalıştırırken zorlandığı oyunları cep telefonunuzdan oynayabilmek..

Fakat bu teknoloji hala yapım aşamasında, ve daha şimdiden donanım firmalarına dert açmaya başladı. PS5’in fiyatında indirime gitmesine sebep olduğu konuşuluyor. Hatta en iyi ekran kartı firmalarının da Stadi gibi bulut Pc sistemine geçmek için araştırmalara başladığı konuşuluyor. Ülkemizde ise internet yapısı aslında Stadia’nın 720p seviyesine uygun. Yani 50Mb bir internet bağlantınız varsa, Stadia’yı kullanabileceksiniz. Aylık ücret dışında sadece 1 kerelik kurulum ve kol ücretinin ardından, sizde AAA oyunları tüm platformlarınızdan oynayabileceksiniz. Bakalım Stadia ne zaman stabil hale gelecek bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Flank Esports