İstanbul Başakşehir Espor Game Zone açıldı!

İstanbul Başakşehir Espor klübü, espora çok hızlı bir giriş yapmıştı. Kurdukları FIFA takımının ardından dün Game Zone’larını açtılar.

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2019 15:01
Değiştirme Tarihi: 14.06.2019 15:01
İstanbul Başakşehir Espor Game Zone açıldı!

İstanbul Başakşehir Stadyumunda yer alan Game Zone, 11 kişilik bir espor merkezi. Taraftarlar için özel bir yer bulunan bu merkezin, zamanla daha da büyütüleceği duyuruldu.

İstanbul Başakşehir Espor, kurulduğu günden bu yana aldığı başarılar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sadece futbol genelinde bir espor yapıları bulunan klup, açtıkları bu Game Zone sayesinde hem sevenleriyle hem de diğer espor takımlarıyla buluşma imkanı buluyor. Dün gerçekleştirilen İstanbul Başakşehir Espor-Sivasspor Espor mücadelesi burada oynandı. Her takımdan 4 temsilcinin gelerek yanyana kıyasıya rekabet ettiği maç 0-0’lık beraberlik ile bitti. Ayrıca bu maç twitch üzerinden canlı yayınlandı. 

Spor kluplerinin yaptığı bu yatırımlar, her geçen gün büyümekte ve dikkat çekmekte. Real Madrid takımı yeni stadlarında yeni espor merkezleri için 8 milyon Euro gibi bir bütçe ayırmıştı. Fakat futbol takımları kötü sonuçlar alan bazı takımlar, espor başarıları paylaşınca tepki aldığı gerçeği ise çok üzücü. Kısa zaman içerisinde futbol ve esporun aslında çok farklı iki branş olduğu anlaşılacaktır.

İstanbul Başakşehir takımı ise resmi twitter hesabından bu duyuruyu yaptı;

“Pro Elit Lig’te 13 Haziran 2019 saat 22.00 de Sivasspor ile oynayacağımız maç ile espor takımımız yeni evi Başakşehir Game Zone’a kavuşuyor.
Dünya espor pazarını yakından takip eden kulübümüz, Türkiye’de de esporu büyütmek adına önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Türkiye’de Pro Clubs takımını ilk olarak kuran kulübümüz, espor takımımıza yaptığı özel tesis yatırımı ile e-futboldaki öncü rolünü sürdürdü. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu içinde yer alan Başakşehir Game Zone, espor takımımızın evi olmasının yanı sıra futbolu seven oyun severlerin de yeni durağı olacak. Tesisimizde takımımız için tasarlanan FIFA oyun alanı dışında, maçların canlı izlenebileceği dev bir ekran, tribün ve yayıncılar için reji, röportaj ve canlı yayın alanları da bulunmaktadır. Spor Toto Süper Lig sezonu içinde de aktif olarak kullanacağımız Başakşehir Game Zone, maç günleri dışında da, espor ve futbol dünyasından çeşitli konukların yer alacağı etkinliklere ve ödüllü turnuvalara ev sahipliği yapacaktır. Maç ve etkinlik duyuruları sosyal medya kanallarımızdan yapılacak olup, maçların ve etkinlikleri Youtube ve Twitch kanallarımızdan takip edilebilecek.
Istanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Game Zone projemizde bizlere destek olan sponsorlarımız Aunde grubu ,Sunny ve Macron markalarına teşekkür eder, oyun merkezimizde yapacağımız yenilikçi iş birlikleri ile espor yatırımlarımızın devam edeceğini bildirmek isteriz.”

Kaynak: Flank Esports