Haftanın Ücretsiz Oyunu: This War of Mine

Haftanın Ücretsiz Oyunu: This War of Mine
Yayınlanma Tarihi: 25.07.2019 17:19 | Değiştirme Tarihi: 25.07.2019 17:19

Epic Store’da bu hafta iki adet oyun ücretsiz olarak alınabilecek. Bunlardan ilki 8bit bir aksiyon oyunu olan “Moonlighter”, diğeri ise oyun dünyasına damga vurmuş savaş ve sonrasında yaşananları acıklı bir şekilde anlatan “This War of Mine”.

Moonlighter; yaka paça bir zindandan atılıyorsunuz ve sakin bir hayata geçmenizi öneren bir dedeyle karşılaşıyorsunuz. Ama tabi ki onu dinlemeyip işlettiğiniz dükkanınızdan arta kalan sürede zindanlara geri dönüyorsunuz. Oyun 8bit görüntüde ve aksiyon oyunu diyebiliriz. Esnaf olduğunuz için çeşitli geliştirmeleri mahalle halkıyla beraber yapıyorsunuz ve bu geliştirmeler size zindanlarda ve eşyalarda fazladan güç kazandırıyor. Grind oyun severler için tam olarak içine düşmelik bir oyun diyebiliriz. 

This War of Mine; genelde oyun oynarken korku-adrenalin-heyecan-stres gibi duygular ön plana çıkar. Bu oyunda işler biraz farklı ve depresyon, karamsarlık, üzüntü ve acıma duyguları öne çıkıyor. Savaş sonrasın harap olmuş bir kasabada gözlerimizi açıyoruz ve kaynaklarımız çok kısıtlı. Bazen hırsızlık bazen takas yapıyoruz, bazen de bizleri soyuyorlar. Ama herkesin tek bir amacı var, hayatta kalmak. Yemek yenmeden uyunan geceler, pansuman yapılmayan yaralar, sizden yemek isteyen ama yemeğinizi paylaşmadığınız insanlar derken hayatınız oyunla beraber adeta depresyona sürükleniyor. Peki bunun neresi zevkli, neden oynayalım diyeceksiniz sorunun cevabı basit. Seçimlerinizi öğrenmek. Aynı durumda kaldığınızda sizleri yapabileceklerinize odaklıyor ve aslından kendinizle çelişiyorsunuz. Yılın en iyi çıkış yapan oyunu seçilen This War of Mine’ın toplamda 17 ödülü bulunuyor.

Kaynak: Flank Esports