Haftanın Ücretsiz Oyunu: Limbo

Haftanın Ücretsiz Oyunu: Limbo
Yayınlanma Tarihi: 19.07.2019 15:54 | Değiştirme Tarihi: 19.07.2019 15:54

xBox ps4 ve pc platformlarından da oynanabilen Limbo, Epic Store’da haftanın ücretsiz oyunu olarak sunuluyor.

2010 yılında bağımsız bir geliştirici tarafından belki de türünün en iyi oyunu piyasaya sürüldü. “Kızkardeşine neler olduğunu öğrenmek isteyen bir çocuk Limbo’ya girer...” sözleriyle başlayan oyun, platform ve puzzle türünde adeta devrim yarattı. xBox ps4 ve pc platformlarından da oynanabilen bu oyun, Epic Store’da haftanın ücretsiz oyunu olarak sunuluyor.

Limbo herkes tarafından adeta sanat eseri tadında yapılmış bir oyun olarak anılır. Issız bir coğrafyada bir çocuğun gri tonları arasında kız kardeşini aradığı bir senaryoda kendimizi buluyoruz. Ölümcül tuzaklar küçük bulmacalar ve biraz kasvet aslında oyunu özetliyor. Yapımcı şirket bu oyundan sonra bir oyun daha çıkarttı ve o oyunda da bu atmosferi tekrar bizlere yaşattı. Inside ismiyle çıkan ikinci oyunda da giriş cümlesi “Terk edilmiş ve yalnız, bir çocuk kendini karanlık bir projenin merkezine çekilmiş bir halde buluyor” şeklinde başlıyor. 

Bu iki yapımda türlerinin en iyisi olarak kabul ediliyor. Oyunun fiyatı Steam’de 30tl, Epic Store’da ise 17tl. Fakat bu hafta geçerli olacak şekilde oyun Epic Store’da ücretsiz olarak sunulmakta. Sizi başka bir evrene götürecek bu oyun, her oyun sever tarafından kesinlikle oynanmalı. 

Kaynak: Flank Esports