Haftanın Ücretsiz Oyunu

Haftanın Ücretsiz Oyunu
Yayınlanma Tarihi: 31.05.2019 15:44 | Değiştirme Tarihi: 31.05.2019 15:44

Oyun satış platformlarında rekabet her geçen gün katlanarak artmakta. Yaklaşık olarak 3-4 ay gibi bir süredir Epic Store, her hafta bir oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmakta.

Daha önceden Steam piyasanın en büyük pastasını alınca, diğer platformların başlattığı bu hareketi Epic Store düzenli hale getirdi. Humble-Bundle gibi sitelerinde yaptığı bu strateji muhtemelen işe yarıyor olmalı ki şu an çok popüler oldu. Tabi buna en çok sevinenlerin oyun sevdalıları olduğu kesin.

Bu hafta Epic Store’da ise ücretsiz olan oyun “City of Brass”. Korsan ve bulmaca temalı oyunu 6 Haziran’a kadar ücretsiz olarak alabileceksiniz. Oyunun konusuna gelecek olursak, masallardan fırlamış bir Arap esintileri var adeta. Pirinç kulelerden bahsedilen bu masallardaki o zenginliklerle dolu şehir burası aslında. Fakat ziyaretçileri için içinde bulunan tuzaklar, tehlikeler ve en önemlisi hayaletler burayı biraz daha tehlikeli kılıyor. Amacınız ise bir elinizde kılıç bir elinizde kamçı karşınıza çıkan değerli eşyaları toplayıp, düşmanları yok etmeye çalışmak. Tabi hiçbir şey bu kadar kolay olmayacak, o yüzden çeşitli güçlendirmeleri ve comboları öğrenmekte fayda var.

Uppetcut Games şirketinden çıkan bu oyun aslında iyi not alan ve övgüleri hak eden bir oyun. Fakat bazen kendi kendinize “bi bitmediniz” gibi cümleleri kurabiliyorsunuz. Ama haritanın çeşitliliği, farklı ve random map olayları ve sürekli değişen mob sistemi ile aslında oyun sizi çokta fazla sıkmıyor. Eğer FPS türünü seviyorsanız, tek kişilik ve ilerleme oyun oynamak istiyorsanız kesinlikle denemenizde fayda var. Ayrıca 6 Haziran’a kadar ücretsiz bu oyunu Epic Store’unuza ücretsiz olarak ekleyin!

Kaynak: Flank Esports