Haftanın Ücretsiz Oyunları!

Haftanın Ücretsiz Oyunları!
Yayınlanma Tarihi: 17.08.2019 10:16 | Değiştirme Tarihi: 17.08.2019 10:16

Bu hafta da muhteşem iki oyun yine ücretsiz ve sınırsız süreli olarak Epic Store kullanıcılarına dağıtılıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Epic Store’da For Honor ücretsiz olarak kullanıcılara dağıtılmıştı. Ses getiren bu olaydan sonra bu hafta da muhteşem iki oyun yine ücretsiz ve sınırsız süreli olarak Epic Store kullanıcılarına dağıtılıyor. Drifter ve Mutant isimli iki oyunu bir hafta boyunca oyun kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Bu oyunlara göz atalım;

Hyper Light Drifter;8 bit severler için güzel bir haber niteliğindeki bu oyun, kendine has evreni ve kontrolleriyle sizleri içine çekecektir. Müzikleri ve oyun stiline alışmanız biraz zaman alsa da, daha sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. 2016 yılında Hyper Light Drifter, yapımcısının bizzat söylediği üzere oyun, Zelda: A Link to the Past, Diablo tarzındaki eski oyunları anımsatan bir tarzda yapılmış. Ama yine de bu tarz indie severlere görsel şölen olarak sunuluyor.Oynanışı keyifli, kontroller bazen sıkıntı çıkarsa da adapte olunabilir. Öğrenmesi kolay fakat uzmanlaşması zor. Tabi özellikle art arda zıplayıp hız kazanmanın (dash) baya zor olması ve bazen kontrollerin azizliği ile yanlış yerlere zıplamak biraz can sıkıcı. Fakat bunlar alışılıp zamanla üstesinden gelinebilir ufak sıkıntılar. Mutant Year Zero; Road to Eden Biraz klasik gibi olacak ama insanlığın yok olduğu ve nükleer silahlar yüzünden mutantların oluşmaya başladığı bir evrende açıyoruz gözlerimizi. Bir ördek ve domuz ana karakterlerimiz. Amacımız ise tabi ki hayatta kalmak.

Xcom tarzından yani TBS yani sıra tabanlı hamle diyebileceğimiz bu oyun türü, gayet net ve anlaşılır olmuş. Biraz daha açmak gerekirse önce siz hamlenizi yapıyorsunuz ve bitiriyorsunuz ardındandüşmanınız. Durum böyle olunca strateji ve taktik bilginizi konuşturmanız gerekiyor. Aksiyon ve RPG türünde bu tarz oyunlar artık çok popüler olmasada, hayranları oyunların isimlerine bakmadan onları alıp oynamaya devam ediyor.

Oyunun geçtiği harita büyük ve bölgelere bölünmüş durumda, her girdiğimiz bölge çok büyük alanlardan oluşmasa bile güzel tasarlanmış ve yeterince içerik mevcut. Farklı tür ve yapıda birçok bölgeye girip çıkıyoruz ve her bölgenin durumu, atmosferi, tarzı genel yapı ile bütünleşirken aynı zamanda bir şekilde farklı bir bölgede olduğunuz hissini yaratıyor. Oyunda bölgeleri araştırmak ve toplayıcılık yapmak çok önemli olduğundan her yeri dikkatlice kontrol edip gezmek kaynak sıkıntısı sorununu biraz hafifletecektir. Sizden etrafınıza dikkat etmenizi isteyen bir oyun var karşınızda ve keşfettikçe rahat ve keyifli oluyor.

30 Temmuz 2019 tarihinde çıkan genişleme paketi Mutant Year Zero: Seed of Evil ile oyuna yeni bölgeler ve yeni bir karakter olan Big Khan (Evet, O bir Geyik!) ve  üşmaların yanı sıra yeni eşyalar ve senaryoda eklendi.

Kaynak: Flank Esports