Gişe rekorları kıran John Wick, oyun olarak çıkıyor!

John Wick Hex, Thomas War Alone’un yapımcısı Bithell Games tarafından “Sıra tabanlı” oyun türünde çıkıyor.

Yayınlanma Tarihi: 10.05.2019 15:12
Değiştirme Tarihi: 10.05.2019 15:12
Gişe rekorları kıran John Wick, oyun olarak çıkıyor!

Üçüncü filmi bugün çıkan John Wick, aksiyon sevenlerin belki de en favori filmlerinden biri haline gelmesi daha ilk filmden kendini belli etmişti. Eşini kaybettikten sonra arabasını çalan bir adamın, John Wick’in tek arkadaşı ve eşinin hediyesi olan köpeği öldürmesiyle başlıyor. İntikam ve aksiyon denilince akla gelen tek film serisi bakalım bu sıra tabanlı oyunla oyuncuların dikkatini çekebilecek mi?

Bithell Games genelde tuhaf ve farklı evrenleri konu alan platform puzzle türünde oyun çıkartan bir şirketken, hem sıra tabanlı hem de güncel konulara değinen bir oyun çıkartması herkesi şaşırtmıştı. Duyurulduğu andan itibaren çok fazla bilgi verilmese de oyun içinden bir video yayınlandı. https://www.youtube.com/watch?v=Gy_q5XvPnCA

2019’da çıkması planlanan oyun PC/XBOX/PS4 ile uyumlu olarak aynı anda kullanıma açılacak. Oyunun içeriği ise XCOM severlerin çok hoşuna giden türden. Sıra tabanlı dediğimiz tür, önceden hamlelerinizi belirliyorsunuz ve sonra karakteriniz sırasıyla o hamleleri yapıyor ve düşmanın hamlesinden sonra sıra tekrar size geçiyor.

Yayıncı Good Shepherd Entertainment yaptığı duyuruda, "Oyuncular, her olasılığı ve bu olasılıkların sonuçlarını göz önünde bulundurarak her türlü eylemi ve saldırıyı seçmeli," dedi. “John Wick Hex'teki her hareket, filmlerden bir sahne gibi geliyor ve her kavga gelişiminize katkıda bulunuyor ve çok keskin bir stratejik düşünme gerektiriyor.”

Daha öncede oyunları çıkan filmler olmuştu ve neredeyse hepsi çok sevildi. Bakalım bizde John Wick olarak sağa sola ateş edip intikamımızı alabileceğimiz bir oyun deneyimi yaşayabilecek miyiz?

Kaynak: Flank Esports