Fnatic ve G2, Apex Legend’ta rakip oluyorlar!

24 saat içinde 2,5 milyon, 3 gün sonrasında 10 milyon kullanıcıya ulaşan ve bir haftanın sonunda 25 milyon oyuncusu olan Apex Legends’ın karşısında büyük espor takımları suskun kalmadı.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2019 16:22
Değiştirme Tarihi: 26.02.2019 16:22
Fnatic ve G2, Apex Legend’ta rakip oluyorlar!

Çok hızlı büyüyen ve kısa bir sürede ilk espor turnuvasını düzenleyen oyuna birçok takım yatırım yapma kararı aldı. İlk olarak Amerika’nın en büyük organizasyonlarından NRG’nin duyurduğu takım oluşturuyoruz haberine 100 Thieves, kısa sürede cevap vererek rekabete ortak oldu. Takımlar profesyonel takım kurmanın yanı sıra yayıncı ve içerik üreticisi pozisyonlarına da iş fırsatı sunacağını açıkladı.

Avrupa’nın en büyük iki takımı G2 ve Fnatic bu bölgede öncü olan iki takım olarak öne çıktılar. Zaten her alanda rekabet eden Fnatic ve G2 önümüzdeki aylarda Apex Legends içinde de rakip olacaklar.

Bu saydığımız çok büyük takımların yanı sıra çok fazla alt seviye espor takımı da bu oyunu bir fırsat görüp kadro kurma işlerine başladılar.

1 Mart’ta başlayacak olan resmi Apex Legends birinci sezonundan sonra turnuvaların duyurulması bekleniyor.  Diğer Battle Royale oyunlarına kıyasla daha planlı ve hızlı hareket eden Respawn Entertainment işini çok ciddiye alıyor. Daha şimdiden rekabetçi arenaya en büyük zararı veren hile kullanımına karşı çok ciddi tedbirler aldılar. Şirketin bu ciddiyeti tabi ki bu takımların yatırım yapma hızını arttırdı. Bakalım ülkemizden ve dünyadan hangi takımlar Apex Legends’a yatırım yapacak?

Kaynak: Flank Esports

Etiketler: Apex Legends - Fnatic v - g2 - gamer - esport - egames